22.06.2017

22.06.2017

Dodane przez

Autor: Tamara Olszewska

I tak sobie news za newsem goni, PiS już prawie wszystko trzyma w dłoni, a my jak dzieci we mgle… Zapraszam.
1. Coraz częściej i głośniej mówią księża, którzy nie należą do kółka wzajemnej adoracji PiSu z Polską Instytucją Kościelną. Nie podoba im się upolitycznienie Kościoła, przyjaźń z posłem K. i spółką, łamanie zasad Dekalogu. Ksiądz Franciszek Kamecki mówi bardzo ostro „Szaleją na ulicach grupy narodowców z flagami – dorosłych, ale i chłopców i pięknych dziewcząt – jakby jakieś polnischejugend (na wzór Hitlerjugend). I ci modlą się w kościołach, a potem stamtąd wychodzą i krzyczą inaczej niż jest w Ewangelii. Z nienawiścią do innych. Ta złość i nienawiść stają się złym modelem patriotyzmu”. Oburza go nacjonalizm, który promuje władza, bezmyślny patos żołnierzy wyklętych, miesięcznice smoleńskie. Tacy jak On ratują honor Kościoła, oby było ich coraz więcej.
2. Mijają trzy lata od afery taśmowej i …cisza. Przez ten długi czas nikomu nie postawiono zarzutów, nikogo nie postawiono w stan oskarżenia. NieRządowi to „wsio rybka” i wątpię, by im zależało na wyjaśnieniu tej afery. Wiadomo, ze autorami są ci, którzy wyciągnęli z niej największą korzyść czyli….. Po co więc im badać, sprawdzać, szukać, przecież na swoich nie będą donosić.
3. Informacja, która właściwie nie powinna nikogo zdziwić. Aż 44% Polaków uważa,ze nie ma sensu pracować w Polsce uczciwie. W tej grupie prym wiodą antysystemowcy Kukiza. To również oni wychodzą z założenia , że trzeba doić państwo ile wlezie i wyciągają bez skrupułów łapkę po wszelkie świadczenia socjalne (46%). Szokujące jest też społeczne przyzwolenie na finansowe nadużycia, przekręty i machlojki. Wygląda na to, że dobry Polak to ten, który lepiej wykiwa państwo, sąsiada, system socjalny… To nawet powód do dumy. I dokąd z taką moralnością można dojść?
4. Każdy, kto obserwuje transmisje z prac komisji do sprawy Amber Gold wyraźnie widzi, jaki cel przyświeca jej członkom. Trzeba znaleźć haka na Donalda Tuska. Może przez ugotowanie jego syna, współpracowników? Dwoją się i troją, a tu wciąż nic. Zastanawiam się, czy większą wtopą, mocniejszą aferą nie są SKOK-i, ale tego dzisiaj nikt nie ruszy. Wiadomo, to PiSowska działka, do której wszyscy ostro dopłacamy.
*
Mam świetną książkę do poczytania. Nowy nabytek, jeszcze pachnący świeżością. To „Wojna Niemców. Naród pod bronią 1939-1945” Nicholasa Stargardta. Opuszczam więc z „godnościom osobistom” pisowską rzeczywistość i znikam 🙂 Wam też radzę znaleźć sobie coś, co oderwie Was od posła K. …choć na chwilę. Do jutra 🙂
Źródło informacji
1. http://bydgoszcz.wyborcza.pl/…/7,48722,21992806,ks-kamecki-…
2. http://www.newsweek.pl/…/afera-tasmowa-wyniki-sledztw-afera…
3. http://wyborcza.pl/7,155284,21989766,co-piaty-polak-pracuje…
4. https://opinie.wp.pl/to-bylo-polowanie-na-czarownice-te-pyt…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.