21.10.2016

21.10.2016

Dodane przez

Autor: Tamara Olszewska

Odnoszę wrażenie, że coś w tym pisowskim monolicie pęka. Jeszcze szaleją, jeszcze chcą, jeszcze nas potrują swymi genialnymi pomysłami, ale jakoś impetu w nich mniej, stają się coraz bardziej przewidywalni i powtarzalni, szarzy i byle jacy. Spójrzmy, co dzisiaj wymyślili, zapraszam 🙂
1. Macierewicz otrzyma tytuł Patrioty roku 2016. To decyzja Wydawnictwa Biały Kruk i Stowarzyszenia i. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Decyzja jak najbardziej słuszna. Trzeba przecież nagradzać takich właśnie ludzi. Ludzi, którzy mając teraz władzę, sieją poczucie zagrożenia w narodzie, pchają nas do wojny z Rosją, uwielbiają współpracę z młodymi chłopcami, wielbią chłopców narodowców i kiboli, wydają nasze, ciężko zarobione pieniądze na realizację swoich chorych wizji. Mogę tylko pogratulować Macierewiczowi i instytucjom, które wpadły na tak poroniony pomysł.
2. Mała ciekawostka. Subwencja oświatowa na rok 2017. Mówi o kasie na sześciolatki, podwyżkach dla nauczycieli (aż o 1,3%), zmianach w systemie awansu, ale milczy o kosztach związanych z wygaszaniem gimnazjów. Niektórzy politycy PiS szepcą cichutko, ze jest taki zamysł, by z „twarzą i godnościom własnom” wycofać się z tego genialnego pomysłu. Poczekamy, zobaczymy…
3. No proszę. Duda ustami swojego rzecznika wypowiedział się w sprawie aborcji. Oczywiście podkreśla, że obecna ustawa nie chroni dzieci niepełnosprawnych, co bardzo go boli. Boleje nad odrzuceniem projektu, tego bardzo liberalnego, próbując nam kolejny raz wmówić, że wie, co mówi i taki jest poprawny społecznie. Kiedy padły słowa o gotowości Dudy do rozmów na temat aborcji roześmiałam się szczerze. Już to widzę. Jak przyjdzie co do czego, to podkuli ogonek, chwyci długopis w łapkę i biegiem podpisze, co mu prezes każe.
4. Chazan, ten profesor, co to przed laty kosił równo za aborcję, a teraz się nawrócił i zasłania klauzulą sumienia, ujawnił się w Poznaniu na sympozjum, zorganizowanym przez podobnych mu oszołomów. Spotkanie zostało przerwane przez kobiety z czarnego Protestu. Wyprowadzono je z sali i wtedy padły ciekawe słowa – „że jeśli to kiedyś powtórzą, “sprawa skończy się inaczej”. Inaczej, to znaczy, jak? Pobiciem, więzieniem, skazaniem na banicję czy jeszcze gorzej?
5. Mieszkanie Plus dla każdego? Newsweek udowadnia, że zdecydowanie nie. Spójrzmy na tereny, gdzie mają powstawać te mieszkania, na infrastrukturę, wariant zapewne minimum, kryteria wyboru szczęśliwców do takiego mieszkania. Sporo jest problemów, które pokazują, że nie da się tak hop siup i już. I kto będzie winien, gdy PiS przyblokuje się nieco z tą obietnicą? Samorządy, Donald Tusk czy wszyscy święci?
6. KE wydała kolejne już oświadczenie w sprawie polskiej praworządności pisowskiej. Oczywiście prezes i spółka nie przyjmują tego do wiadomości, uważając to za opinię kolesi, wrogów Polski, zdrajców idei polskiej demokracji. Ciekawe, jak skomentują apele od ponad 90 organizacji światowych, nawołujące rząd polski do przestrzegania prawa i zastosowania się do zaleceń KE. Czyżby to kolejni wrogowie Polski? W psychiatrii nazywa się to chyba osobowością paranoiczną.
*
Zderzyły mi się dwa światy. Ten za oknem, pełen PiSu, mocno odrzucający i ten we własnych ścianach; spokojna muzyka, mruczydełko na kolanach, cisza i spokój. Rozglądam się po tym moim świecie i jednak jest dobrze. Łapię tu mnóstwo sił i energii, by wyjść do tego, co za oknem. Wyjść z siła, z ludźmi, których prezes i spółka nie są w stanie powstrzymać. Dobra taka świadomość. Buziaki dla wszystkich i do jutra 🙂
Źródło informacji
1. https://www.wprost.pl/…/Antoni-Macierewicz-Patriota-Roku-20…
2. http://www.fakt.pl/…/nie-ma-pieniedzy-na-rewolucje-…/px355g9
3. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Marek-Magierowski-pr…
4.http://wiadomosci.gazeta.pl/…/7,114883,20868021,dwie-kobiet…
5. http://www.newsweek.pl/…/program-mieszkanie-plus-jak-bedzie…
6. http://wyborcza.pl/7,75398,20867768,ponad-90-organizacji-z-…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.