2.11.2016

2.11.2016

Dodane przez

Autor: Tamara Olszewska

Dzisiaj dzień zadumy i wspomnień, ale jak tu się skoncentrować, gdy wokół tyle się dzieje i rozprasza człowieka. Wrrrrrr…. Zapraszam 🙂
1. Główkują samorządy, myślą, kombinują, ale fakty są niezaprzeczalne. W grudniu może zabraknąć kasy na 500 plus. W samej Małopolsce chodzi o kwotę 73,3 mln zł, a to tylko w oparciu o dane cząstkowe. Jaka będzie ona ostatecznie nie wiadomo. Tak, jak nie wiadomo, jak to wygląda w innych województwach. Wiceminister uspokaja, że pieniądze się znajdą, że to żaden kłopot, że każdy dzieciaczek dostanie. Wprawdzie mogą być jakieś niewielkie niedobory, ale władza czuwa. Ja też wierzę, że kasa się znajdzie, tylko pytanie, komu się ją zabierze i ile.
2. Zalewska chwali się nową listą ekspertów, którzy opracują „wybitną” podstawę programową, a na niej niejaka prof. Urszula Dudziak z Wydziału Teologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Będzie odpowiedzialna za opracowanie Wychowania do życia w rodzinie. Pani jest skrajną wręcz konserwatystką, przeciwniczką antykoncepcji i zwolenniczką „bożego” stylu życia. Będzie więc zapewne o bocianie, pszczółkach, kapuście, homoseksualizmie jako chorobie i tym podobne kwiatki. A może niech zakonnice prowadzą te lekcje? Wtedy na bank nie przesmyknie się żadna informacja, która byłaby niezgodna z nauką kościoła.
3. Kazimierz Ujazdowski, europoseł PiSu, ma coraz bardziej przerąbane u prezesa. Nie stanął po stronie Kempy, która zasugerowała, że rząd może mieć innego kandydata na szefa RE. Innego to znaczy oczywiście z PiS. Według Ujazdowskiego to pomysł rodem z fantasy, a Donald Tusk jest najlepszy na to stanowisko. Panie Ujazdowski, za takie wypowiedzi prezes karze banicją i długotrwałym niebytem politycznym. Proszę uważać.
4. Wyobraźnia Macierewicza nie zna granic. Nasz czołowy bajkopisarz z gatunku horror fantasy wpadł na kolejny genialny pomysł. Firmy,związane ze zbrojeniówką, które pozyskają środki ze Skarbu Państwa na swoją produkcję, modernizacje itp., w ramach wdzięczności i wypływających z tego zobowiązań, będą musiały zgodzić się na przyjmowanie zleceń administracyjnych, nawet nieodpłatnie. Ciekawe, jak to będzie wyglądało w praktyce. Myślę, ze właściciele tych firm już skaczą do góry z radości.
5. Duda i jego cień. Postać, której nazwisko nie widnieje na żadnej liście płac, nikt go nie widział, nikt nie słyszał, no, poza samym prezydentem. To jego dobry znajomy, Piotr Agatowski, który od 11 miesięcy pracuje nad wizerunkiem prezydenta. Co miesiąc pieniążki wpływają na konto jego niewielkiej firmy, a sam Duda musi być bardzo zadowolony, bo usadowił żonę Agatowskiego w zarządzie PZU Życie. Według mnie, facet zupełnie nie zna się na swojej robocie, ale czy to ważne? Ważne, że kasa się kręci, a te ponad 100 tysięcy zł praktycznie za nic, to fajna sprawa.
6. Krzywda wielka spotkała chłopców narodowców i innych, podobnej maści. Facebook się za nich wziął i po prostu wywalił. Ta niesprawiedliwość zabolała bardzo minister cyfryzacji Annę Streżyńską. Za chwilę do jej biadolenia dołączy i nasz polski James Bond czyli Błaszczak w pisowskiej skórze. No jak można tak dokuczać tym wspaniałym chłopcom, którzy są solą polskiej ziemi, jej kamieniem węgielnym, kijem bejsbolowym? No jak??? Pani minister nie odpuści. Wspiera łysolków w ich żądaniu dymisji pani Sylwii de Weydenthal z funkcji dyrektora Facebooka w Polsce i będzie walczyć o nich do ostatniej kropli krwi. W końcu solidarność matołków do czegoś zobowiązuje.
*
Trochę się rozgadałam, wybaczcie. To znaczy, że ja wracam do normy, że Polska wciąż w pisowskiej normie, że newsy skaczą jak pchełki po puchatym psiaku, czyli norma. Do jutra 🙂
Źródło informacji
1. https://www.wprost.pl/…/Koncza-sie-pieniadze-na-500-Plus-W-…
2. http://www.fakt.pl/…/p…/men-nowe-podstawy-programowe/l1sf4hl
3.http://wiadomosci.gazeta.pl/…/7,114884,20920239,polityk-pis…
4. http://www.money.pl/…/beda-ulgi-podatkowe-dla-firm-ale-tylk…
5. http://www.newsweek.pl/…/kim-jest-pr-owiec-andrzeja-dudy-za…
6. http://wyborcza.pl/7,75398,20918666,narodowcy-na-wojnie-z-f…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.