19.12.2016

19.12.2016

Dodane przez

Autor: Tamara Olszewska

Tydzień temu szykowaliśmy się do Strajku Obywatelskiego. Kto by przypuszczał, że kilka dni później przejdziemy do bardziej aktywnej działalności? Newsy szaleją, a my jesteśmy coraz bardziej zdeterminowani i przekonani, że dalej tak się już nie da. Co ciekawe, na ulicach coraz więcej ludzi młodych, którzy do tej pory stali bardziej na stanowisku, że problem ich nie dotyczy. Zapraszam na dzisiejszą prasówkę.
1. Bardzo mocny w swej wymowie list związkowców policji. Oświadczają, ze nie dadzą się wciągnąć w żadne rozgrywki polityczne. Podkreślają, że są apolityczni, a ich zadaniem jest pilnowanie bezpieczeństwa ludzi. Słowa „Jesteśmy między młotem a kowadłem, wielu z nas jest sercem z ludźmi, którzy wyszli na ulice, i rozumie ich oburzenie. Kierownictwo MSWiA stosuje presję na naszych przełożonych, władza chce nas przeciągnąć na swoją stronę. Na odprawach straszą, że KOD to terroryści. Politycy PiS chcą, żebyśmy czuli się tak samo zagrożeni jak oni”, wyraźnie pokazują, co chodzi po głowie PiSiątkom. Policja nie da się nabrać. Poseł K i spółka może zapomnieć, że wykorzystają ich przeciwko ludziom na ulicach.
2. Europoseł Kazimierz Ujazdowski może się już chyba żegnać z PiSem. Jest niepokorny i niepoprawny. Kolejny raz wyrwał się z szeregu i powiedział, co myśli, a to zupełnie odbiega od myślenia PiSiątek. Uważa,ze odpowiedzialnym za eskalację konfliktu jest poseł K. i kierownictwo partii. Zastanawia się nawet, ,czy nie odejść z partii, która łamie wszystkie zobowiązania wobec obywateli z czasów kampanii wyborczej. Oby więcej takich głosów w szeregach PiS, tylko, kto jeszcze się odważy stanąć przeciwko swemu guru?
3. Ojczulek Rydzyk już wie, kto ponosi winę za kryzys sejmowy w Polsce. TO SZATAN!!! To on steruje tymi państwami, którym na rękę słaba Polska. To on steruje tymi państwami, które podkręcają ludzi, by wychodzili na ulice. To właśnie przez niego Polacy skaczą sobie do gardeł. Czyli mamy łańcuszek zdarzeń. Szatan nakręcił państwa, które chcą demolki Polski, a te państwa nakręcają nas, byśmy się kłócili i tłukli. Proste, prawda? Pytanie jaka siła nakręca PiS, ta dobra czy też ta zła?
4. Po kuluarach Parlamentu Europejskiego krąży plotka, jakoby w środę KE zajmie się sytuacją w Polsce. Tak twierdzi znany wszystkim, choć mało ceniony, europoseł Czarnecki. Facet twardo stoi na stanowisku, że całe zło leży po stronie opozycji i tych gorszych Polaków, bo przecież PiSiątka takie niewinne, takie dobre, takie nieskazitelne w swej prawości. Liczy też na to, że do środy problem jakoś się rozwiąże i KE nie będzie miała o czym debatować. Dopóki PiS się nie opamięta to Czarnecki może pomarzyć.
5. Duda bardzo chce pokazać Polsce, jakim to wspaniałym jest prezydentem i przyjął na siebie rolę mediatora. To nie przeszkodziło mu podpisać pisowska ustawę emerytalną, która ugotuje Polaków finansowo ostro. No cóż, życzę wszystkim Polakom, by na głodowych emeryturach biegiem maszerowali w stronę niebytu, bo godnego życia im, w tym i sobie, nie wróżę.
6. Po czystkach, jakie robi Ziobro w sądownictwie i prokuraturze na gwałt potrzebni są wierni i posłuszni pracownicy wymiaru sprawiedliwości. Jak jest kanał, to zawsze może liczyć władza na Ojczulka Rydzyka. Jego uczelnia wygrała konkurs (hahahahahaha) i otrzymała sporą kasę z dotacji unijnych, by szkolić głównie prezesów sądów, szefów prokuratur oraz rzeczników prasowych i pracowników biur prasowych wymiaru sprawiedliwości. I wreszcie będzie pięknie, normalnie, sprawiedliwie, bezstronnie i całkowicie po Bożemu.
*
Jak widać, PiSlandia chwieje się w posadach, PiSiątka się burzą, a naród nie ustępuje. Co zrobi poseł K i jego świta? Zobaczymy, ale obecna ich postawa nie daje nadziei, by sytuacja się uspokoiła. Do jutra.
Źródło informacji
1. http://wyborcza.pl/7,75398,21140253,policjanci-apeluja-nie-…
2. http://wiadomosci.gazeta.pl/…/7,114884,21141042,europosel-p…
3. http://www.fakt.pl/…/rydzyk-zanim-zaczal-radzic-pis…/72ns3m2
4. https://www.wprost.pl/…/W-srode-KE-odniesie-sie-do-sytuacji…
5. http://www.money.pl/…/wiek-emerytalny-reforma-emerytury,116…
6. http://prawo.gazetaprawna.pl/…/1003603,szkola-ojca-dyrektor…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.