18.11.2016

18.11.2016

Dodane przez

Autor: Tamara Olszewska

No i mamy piątek. Czekają nas wolne dni od pisowskich rewelacji? Przydałoby się nam, bo troszkę przesadzają. Przydałoby się im, bo może nieco odpoczną i trochę rozumu wróci im na właściwe miejsce? Wiem, wiem, jestem niepoprawną optymistką. Zapraszam na prasówkę 🙂
1. Zadanie domowe z religii. Krzyżówka i jedno z pytań, kto wydał Jezusa. Dziecko myśli, mama myśli i nijak nie wychodzi im Judasz. W końcu udaje się wpaść na odpowiedź. To Żydzi. Brawo dla autorów podręcznika. Brawo dla Polskiej Instytucji Kościelnej. Kolejny raz pokazuje, że ma w nosie dyrektywy II Soboru Watykańskiego, w nosie wszystko to, co w nauce Kościoła ważne, oparte na miłości i poszanowaniu człowieka. Od najmłodszych lat trzeba uczyć dziecko antysemityzmu, by potem dodać do tego ksenofobię, rasizm, nacjonalizm i będzie już gotowy łysolek, wspierający Polskę prawdziwie patriotyczną, katolicką, anty każdemu, kto się w tych ramkach nie zmieści. Ciemna strona mocy czeka…
2. Agata Duda budzi się czasami i nagle objawia się mediom, jako ta Pierwsza Dama, zatroskana, empatyczna i śliczna. Właśnie spotkała się z rodzicami wcześniaków. Było miło i przyjemnie. Było sporo fotek i jak podkreślono, pani Duda chętnie wchodziła w interakcje z maluszkami. Czy to oznacza, że któreś dzieciątko ją obsikało?
3. Morawiecki wciąż pełen uśmiechu i optymizmu. To nic, że PKB nam poleciało. To nic, że gospodarka ostro spowolniła, bo on wie swoje. Tak jak mu intuicja, przeczucie i zapewne wróżba z fusów mówi, w I i II kwartale przyszłego roku zacznie się wielkie boom. Gospodarka ruszy z kopyta, PKB strzeli w górę i wrócimy do normy. Poczekamy, zobaczymy, a na razie gratulujemy wiary w siebie.
4. Gowin uczestniczył w spotkaniu Grupy Wyszehradzkiej na Węgrzech, popatrzył, co wyprawia Orban, posłuchał i wrócił do Polski z gotowym projektem obniżenia podatku CIF. Ilekroć słyszę, co facet gada, zastanawiam się, czy on rzeczywiście jest ministrem tylko nauki i szkolnictwa wyższego. Wtrąca swoje trzy grosze wszędzie, gdzie się da. Gdy mowa o bankowości, gospodarce, obronie terytorialnej, kulturze, rolnictwie, środowisku naturalnym. Omnibus dosłownie, ale może warto się zastanowić i wywalić ministrów poszczególnych resortów, bo sam Gowin wystarczy. On wie, wszystko.
5. Były szef MON, Tomasz Siemioniak, bardzo ostro o macierewiczowskiej obronie terytorialnej. To zlepek kiepsko wyszkolonych nacjonalistów, którzy tylko czekają na przeszkolenie, danie im jakiejś broni w łapy, by zrobić porządek z „innymi”. Tym bardziej, że został zachowany zapis, mówiący o wykorzystaniu pupilków szefa MON-u do tzw. spraw wewnętrznych, co brzmi dość groźnie i niepokojąco. No nic, PiS czuwa, PiS rządzi, PiS decyduje. Obrona terytorialna będzie, kupa kasy na to też będzie, a czas pokaże, co z tego będzie.
6. Pierwsze wyniki ekshumacji pary prezydenckiej są już znane. Ależ to smutna wiadomość dla miłośników zbrodni smoleńskiej. Nie ma nic o trotylu, parówce, dziurach po kuli. Mało tego, wszystko wskazuje na to, że to rzeczywiście Lech i Maria Kaczyńscy. Nie można więc nawet przywalić się do pomylenia ciał. No co za pech. Jak Macierewicz to przeżyje? A do tego kolejne koszty, bo przecież to nie rodzina płaci za nowy sarkofag i uroczystość pogrzebową. Kasa wyrzucona w błoto, ale nic to. Może uda się jeszcze coś znaleźć. Rodziny ofiar katastrofy smoleńskiej, wybaczcie mi ten sarkazm. I wybaczcie im, bo nie wiedzą, co czynią.
*
Słowo daję, nie jestem aż tak empatyczna, aż tak tolerancyjna, by zrozumieć tok myślenia posła Kaczyńskiego i spółki. Oni idą jakąś, sobie tylko znaną, dróżką i konia z rzędem temu, kto jest w stanie pojąć, co w ich głowach się mieści. Czy to tylko siano, czy też jakaś pogmatwana logika niedoróbki intelektualnej. Ok, przed nami weekend i tego się trzymajmy. Do poniedziałku 🙂
Źródło informacji
1. http://wyborcza.pl/7,75398,20992016,jezusa-nie-wydal-judasz…
2. http://www.fakt.pl/…/agata-duda-na-spotkaniu-z-okaz…/hx54c98
3. https://www.wprost.pl/…/Morawiecki-zdradza-kiedy-nalezy-spo…
4. http://www.money.pl/…/obnizka-cit-jaroslaw-gowin,226,0,2202…
5. http://www.tokfm.pl/…/1,102433,20993994,zaczyna-robic-sie-g…
6. http://www.fakt.pl/…/sekcja-zwlok-marii-kaczynskiej…/2qv936v

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.