18.09.2017

18.09.2017

Dodane przez

Autor: Tamara Olszewska

Świat się kręci w jedną stronę, PiSlandia w drugą, a newsy szaleją, jak zwykle. Zapraszam 
1. Ostatnie dni naród spędził w wielkim oczekiwaniu. Czy podmieniony Duda przyjmie zaprzysiężenie dublera zmarłego dublera w TK czy też nie. I już wiadomo. Przyjął. Jakaś taka wybiórcza ta jego miłość do konstytucji. Gdy mu na rękę, to kocha ją nad życie, ale tak poza tym, ma ją w nosie. Odmieniony Duda? Pomarzyć…
2. Polska Fundacja Narodowa, ta, co to ma sławić imię Polski na świecie, a chwilowo robi za PiS brudną robotę, szuka aktora, który zagra pijanego sędziego. Szczęśliwy wybraniec dostanie za tę fuchę ok 4 tys. zł, ale pod warunkiem, że udowodni, iż nie był związany z „aparatem opresji PRL”. Jak widać, kampania „Sprawiedliwe sądy” nabiera kolorów, a wena twórcza organizatorów jest nie do ogarnięcia. Ciekawa jestem, czy znajdą jakiś kretynów do tej roli, co to za tak wspaniałą gażę chętnie się zeszmacą.
3. Rzecznik Dudy, niejaki Łapiński, wił się jak piskorz, pytany w TOK FM o prezydencki projekt ustawy o sędziach. Dzieło głowy państwa pisowskiego poznamy do 25 września i do tego czasu Łapiński nie puści pary z ust, by nie popsuć niespodzianki. Fajna była jego reakcja, gdy Piotr Kraśko zapytał, czy górna granica wieku urzędowania sędziów nie powinna dotyczyć również posłów. W końcu, jeśli sędzia powyżej 65 roku życia ma już jakiś spadek intelektualny, to posłowie typu Kaczyński chyba też. Łapiński się z tym nie zgadza, zasłania się konstytucją i wychodzi na to, że jak poseł to intelekt mu bucha aż do śmierci, a jak sędzia to głupiej i tyle w temacie.
4. Biedny Cejrowski. Zapewne przez te swoje podróże po świecie, które przyniosły mu kupę kasy, za często próbował jakiś używek różnych plemion i coś go sfiksowało od tego. Wpadł na pomysł, by oddać Szczecin Niemcom. Nie wiem..to tak w ramach wzajemnego, polsko niemieckiego wyrównywania rachunku krzywd? Nawet Brudziński się oburzył, nie dostrzegając, że absurd myślenia Cejrowskiego nie odbiega od pisowskich planów reparacji. A przecież ewidentnie mogliby podać sobie rękę, prawda?
5. Wydarzeniem roku był festiwal Jacka Kurskiego w Opolu.. Wielki sukces, a w tle małą tajemnica. Kasa, zbierana od ludzi, którzy mogli smsami składać życzenia bardowi PiS czyli Pietrzakowi i pewnie i innym wykonawcom, i może sobie samym też. Co J. Kurski zrobi z zarobioną kasą, tego nie wie nikt. Może wspomoże barda, może zakupi dla telewizji jakiś horror sprzed 50 lat, a może wypłaci sobie premię za świetnie wykonaną robotę? Zapewne nie wpadniemy na rozwiązanie tej zagadki, bo wiadomo, że za Kurskim się nie trafi.
6. Wczoraj minęła kolejna rocznica ataku ZSRR na Polskę. Uroczyście nieRząd obchodził ten dzień pamięci i oczywiście Macierewicz znowu błysnął. Zamarzyła mu się Norymberga 2, bo nikt za tę zbrodnię do tej pory nie zapłacił. Fakt, był to dla Polski cios w plecy. Fakt, nie ma żadnego wytłumaczenia dla agresji 17.09.1939, ale kogo Macierewicz chciałby teraz sądzić? Stalin już dawno się sproszkował, inni zapewne podobnie, bo przecież system radziecki dbał, by jego obywatele umierali w sposób kreatywny i twórczy. Rozumiem, że ta Norymberga 2 w wersji Macierewicza to skomasowany atak na Rosję, wybicie kogo się da, głównie siłami WOT, albo, gdy będzie miał lepszy humor, wystarczy wystąpić do Rosji o reparacje, które nam się należą jak psu zupa. I tu moja pełna zgoda. Niech cały świat płaci nam za doznane krzywdy. Bo sprawiedliwość jest tylko jedna…pisowska.

No i to byłoby dzisiaj na tyle. Miłego poniedziałku, nerwów na wodzy i nieustającej chęci do działania życzę Wam, moi Kochani. Do jutra 
Źródło informacji
1. http://wyborcza.pl/7,75398,22389276,duda-zaprzysiagl-kolejn…
2. http://www.newsweek.pl/…/polska-fundacja-narodowa-szuka-akt…
3. http://www.tokfm.pl/…/7,103085,22388363,krasko-to-lekko-obr…
4. https://wiadomosci.wp.pl/kontrowersyjne-slowa-wojciecha-cej…
5. http://www.fakt.pl/…/tajemnicza-zbiorka-podczas-fes…/q0h7gkg
6. https://www.wprost.pl/…/Macierewicz-Swiat-czeka-na-Norymber…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.