18.05.2017

18.05.2017

Dodane przez

Autor: Tamara Olszewska

Najważniejsze newsy ostatnich dni to, czy Rodowicz zaśpiewa i gdzie; czy Kayah ma szlaban na występy itp. itd. Wybaczcie, pominę te sensacje milczeniem, bo coś innego wpadło mi w oczy. Zapraszam 🙂
1. Niesamowita historia, która wbiła mnie dosłownie w fotel. PiSiątka tak bardzo dbają o swoich, obsadzają ich, gdzie się da, nie patrząc zupełnie na profesjonalizm i kompetencje, że nawet wymyślili małe co nieco, by chronić „swoich”. Okazuje się, że jeśli ich pupilek nie spełnia polskich kryteriów, by siedzieć tam, gdzie wlazł, to nagina się przepisy i zarządza tym, co w Polsce, ale z innego państwa, gdzie przepisy są znacznie łagodniejsze. I tym sposobem, taki np. Koralewski, który ciężko pracuje z terenu Czech, Strzelczyk, który działa w ramach litewskiej spółki Lotos. A co tam brak wiedzy i wykształcenia. Jak powiedział jeden z PiSiątek, należy im się po 8 latach rządów PO wszystko i tyle w temacie.
2. Ależ nieszczęście spotkało biedną Szydło. Prokuratura tak się starała, próbowała wszystkiego, łącznie z zastraszaniem czy ignorowaniem świadków, a jednak rejestratory pozostały głuche i ślepe na życzenia nieRządu. Nie ma śladu, jakoby kolumna wioząca Szydło na obiadek do stęsknionego małżonka jechała na sygnałach świetlnych i dźwiękowych. I co teraz wymyślą, by ratować honor Szydło i swój własny? Pewnie uznają, że miał miejsce jakiś sabotaż, że Donald Tusk podwiesił się pod karoserią, popsuł, co się dało i stąd taki wypadeczek.
3. A to się Duda rozkręcił ostatnimi czasy. Pisze jakieś listy, mówi, że dana ustawa mu nie leży, ale i tak ją podpisuje, ogranicza ilość zdjęć w pozycji klęcznej. Kłóci się z Macierewiczem, a teraz ponoć blokuje nominacje na ambasadorów. MSW się wścieka, ale nic nie może zrobić, bo Duda ma swoje „5 minut”, które bardzo chce wykorzystać, by poprawić swój wizerunek. Traalalala, tylko wielki naiwniak może uwierzyć, że nagle się Dudzie odmieniło. Ja tam swoje wiem. Marzy mu się system prezydencki w Polsce, więc próbuje znowu oszustwem przekonać naród, że to on jest tym jedynym i najlepszym kandydatem. MSW przez zaciśnięte zęby mówi, ze wszystko ok, Duda przyjął maskę pokerzysty, a ambasadorów jak nie było, tak nie ma. Z drugiej strony, może to i dobrze. Jeśli ci ambasadorowie będą na takim poziomie jak członkowie nieRządu, to nawet w gratisie bym ich nie wzięła.
4. Kultura to kolejny obszar, który nieRząd chce zagarnąć tylko dla siebie. Wiadomo przecież, że najlepiej rządzi się „imbecylami’, więc trzeba zadbać, by ta „nowa jakość” polskiego społeczeństwa stała się dominująca. Gliński prowadzi wojnę z ambitną sztuką, Kurski karmi nas papką w postaci disco polo, w literaturze zaczyna dominować fantasy, a nad wszystkim unosi się duch Polaka Patrioty w rozumieniu PiS oczywiście. Powiem jedno – czas wracać do teatrów domowych, domowych spotkań ze sztuką, domowych prelekcji i obcowania duchowego z ludźmi pióra.
*
Humor mam dzisiaj świetny, choć może mi się coś odmieni, gdy wejdę na fb i poczytam sobie dyskusje typu „koder koderowi nocą”. Nawet poseł K. nie ma dzisiaj szans z tym pięknym słońcem, zapachem konwalii i wiosną, która już na dobre zagościła pod moim oknem. Do jutra i nie dawajcie się dołkom, bo PiS to tylko taka „chwilówka” 🙂
Źródło informacji
1. http://wyborcza.pl/7,75398,21826735,zaradni-radni-pis.html
2. http://wiadomosci.wp.pl/wypadek-premier-prokuratorzy-odczyt…
3. http://wiadomosci.gazeta.pl/…/7,114884,21827974,andrzej-dud…
4. http://www.newsweek.pl/…/pis-atakuje-teatry-kultura-wg-pis-…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.