17.11.2017

17.11.2017

Dodane przez

Autor: Tamara Olszewska

Ależ się tych newsów dzisiaj uzbierało. Nie wiadomo za które się łapać, bo wszystkie takie ważne, tak pięknie pokazujące groteskę dzisiejszej Polski. Zapraszam 
1. PiS ostro kombinuje, jak tu ustawić ordynację wyborczą, by mieć kolejne zwycięstwo w łapach. A czas goni, bo ani się obejrzymy i buch…wybory samorządowe. No i sobie to „jaśnie państwo” już co nieco wymyśliło. Komisarze wyborczy, to jest to, na czym poseł K. i spółka chcą oprzeć swoją wygraną. To oni mają decydować o granicach okręgów i liczbie mandatów. A co najważniejsze, wszystko wskazuje na to, że będą wybierani spośród tych, co to za PiS – em murem, bo projekt nic nie mówi o neutralności poglądowej czy przynależności partyjnej. A to sobie wymyślili…
2. Warszawski Sąd Administracyjny właśnie ukarał Błaszczaka grzywną za dezubekizację. Do sądu wystąpiła jedna z ofiar tejże ustawy, powołując się na jej art. 8a, który mówi, że minister może odstąpić od dezubekizacji „jeżeli ktoś pracował w aparacie represji krótko, wspierał opozycję lub po 1990 roku szczególnie zasłużył się dla wolnej Polski”. Czy teraz MSWiA zacznie wreszcie w terminie odpowiadać na odwołania tych, którzy nie zgadzają się na odebranie im części emerytury? Licho wie. Pewnie Błaszczak się odwoła i sprawa będzie się jeszcze toczyła ileś miesięcy, a może i dłużej. Kara dla Błaszczaka wynosi aż 200 zł!. Skąd ten biedak weźmie tyle kasy?
3. „Rączka rączkę myje”. Jedna z parafii w Pabianicach rozpoczęła ostre przygotowania do przyszłorocznej komunii. Uwaga! Dzieci mają mieć strój komunijny uszyty w jednej, konkretnej firmie. Który rodzić się ie podporządkuje tej decyzji to dziecko zostanie ukarane i usadzone w ostatnich ławkach podczas ceremonii. Ciekawe, ile kasy firma IMPRESSJA odpali księdzu za tę współpracę.
4. Po przyjęciu rezolucji w sprawie Polski w Parlamencie Europejskim, PiS i jego wyznawcy w szoku. Reduta Dobrego Imienia natychmiast wystąpiła do Wojewody Mazowieckiego z wnioskiem o uznanie Guya Verhofstadta za personę non grata. Sam zainteresowany niewiele się tym przejął. Jest już na czarnej liście u Putina to może być i u Kaczyńskiego. I słusznie, bo co mu tam jakiś poseł K., który tylko w Polsce jest postrzegany jako wybitny polityk, a tak naprawdę to taki Pan Nikt.
5. Błaszczak wypalił z kolejnym nowym pomysłem. Tym razem ogłosił wszem i wobec, że Plac Piłsudskiego w Warszawie staje się terenem zamkniętym, bo tego wymaga obronność i bezpieczeństwo państwa. Tym razem będę mało kulturalna i po prostu muszę zapytać, czy tego goście pogięło? A może chcą go zabudować pomnikami Lecha Kaczyńskiego i stąd taki pomysł? A może za chwilę cała Polska zostanie uznana za teren zamknięty ze względu na obronność i bezpieczeństwo, a Polacy będą się przemieszczać kanałami, by nie zakłócać tejże obronności i bezpieczeństwa? No cóż…ludzi o małym rozumku nie sieją, sami się rodzą.
6. W Krapkowicach policja szaleje i szuka tego, co znieważył prezydenta, umieszczając na słupach ogłoszeniowych plakat o treści „Wstydzę się, że mam prezydenta, który jest prezydentem tylko swojej partii i jej zwolenników, który łamie konstytucję”. No rzeczywiście, ta zniewaga krwi wymaga. Bardziej obraźliwych słów to ja w życiu nie czytałam. Policja już zaciera rączki. Jak dorwą winnego, to zapunktują u szefa, dowalą jeszcze paragraf za umieszczania w miejscu publicznym plakatów, afiszów lub rysunków bez zgody zarządzającego tym miejsce i może jakaś premia wpadnie? A może w formie awansu wyjazd do Warszawy na spacyfikowanie manifestacji opozycji? 
*
No dobrze. Wystarczy na dzisiaj tych newsów, bo odrobina spokoju nam się należy, prawda? Do poniedziałku 
Źródło informacji
1. http://wyborcza.pl/10,82983,22656382,kombinacje-przy-ordyna…
2. http://www.newsweek.pl/…/ustawa-dezubekizacyjna-blaszczak-u…
3. https://wiadomosci.wp.pl/pabianicka-parafia-wydala-komunika…
4. https://www.wprost.pl/…/guy-verhofstadt-niepozadany-na-tery…
5. http://warszawa.wyborcza.pl/…/7,54420,22657743,plac-pilsuds…
6. https://www.wprost.pl/…/prezydent-duda-zniewazony-w-krapkow…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.