17.10.2016

17.10.2016

Dodane przez

Autor: Tamara Olszewska

Pisowska Polska jakoś nam mocno spisowiała, zszarzała. Na szczęście jest i ta druga, co to teraz pełna czarnych parasolek, wciąż prześmiewcza, roześmiana i cierpliwie czekająca, aż ta „dobra zmiana” pójdzie sobie do diabła. Zapraszam na prasówkę 🙂
1. PiS tak kocha swoich obywateli, że dla tych, samozatrudnionych, pozostawia obowiązek pracy do 67 roku życia. To dla ich dobra, bo jak ktoś ma firmę, to zapewne i zdrowie lepsze, i samopoczucie, i adrenalinka skacze sobie fajnie, gdy pracuje się w szczególnie szkodliwych warunkach. dlaczego więc to im odbierać. Żadnej więc wcześniejszej emerytury, żadnej pomostówki. Co władzę obchodzi, że często ludzie zmuszani byli do zakładania własnych firm, by odciążyć finansowo pracodawców. Chcieli na własny rachunek, to niech zasuwają, a państwo zaoszczędzi i będzie mogło dalej rozdawać kasę.
2. Gdzieś w tle gorących wydarzeń toczy się batalia rodzin smoleńskich, które nie życzą sobie ekshumacji ciał ich bliskich. Rzecznik Praw Obywatelskich wystosował pismo do Ziobry z prośbą o wyjaśnienie tej decyzji. Jestem ciekawa, czy doczeka się jakiejś odpowiedzi. Bardziej jest oczywiste, że zostanie publicznie okrzyknięty jakimś oszołomem, który się wtrąca w nie swoje sprawy. W końcu ekshumacja to priorytet, może znajdzie się jakiś ślad po kulce albo działaniu substancji wybuchowych? To ważniejsze przecież niż uczucia żyjących bliskich. Ma być tak jak Macierewicz chce, a rodziny niech się nie wtrącają i tyle w temacie.
3. Gowin przypomniał sobie, że nie podlega całościowo prezesowi, ale jest koalicjantem, z którym PiS powinien się liczyć. Ma przecież aż 9 posłów w klubie PiS, a to prezesa do czegoś zobowiązuje. Tym razem poszło o wprowadzenie jednolitego podatku, nad którym władza gorączkowo pracuj, bo pali jej się grunt pod nogami i kasa potrzebna od zaraz. Podatek ten ma nieco odciążyć najbiedniejszych, ale nieźle dowali samozatrudnionym i jednoosobowym firmom. Ciekawa jestem, czy PiS ulegnie koalicjantowi. Jakby nie było to tych 9 posłów plus 9 z ugrupowania Ziobry dają PiSowi większość parlamentarną, więc może są rzeczywiście ważni na tyle, by ich posłuchać? No chyba, że prezes, chcąc pozostać przy swoim, rzuci koalicjantom jakiś ochłap, który skutecznie przyćmi ich wyrzuty sumienia. Nie pierwszy, i nie ostatni to raz.
4. Miało być tak pięknie. Najpierw zadzwonił telefon, że pod jednym z budynków MON jest bomba. Co za okazja, by pokazać światu, że Macierewicz jak Sobieski pod Wiedniem, natychmiast przeprowadza akcję wyłapania olbrzymiej grupy terrorystycznej, osadza ją w kazamatach, bombę neutralizuje i pokazuje, jak to Polska potrafi błyskawicznie rozprawić się z bandytami. A tu klapa. To tyko dwóch 16 latków, którzy sobie ot, zażartowali. Nieźle zapłacą dzieciaki za rozwianie marzeń szefa MONu. Było marzenie i się ulotniło. Biedny Macierewicz.
5. Przed nami uroczystość 30 lecia TK, która odbędzie się w Gdańsku. Wojewoda już się wkurza i szykuje jakąś konkurencyjną imprezę, która powinna przyćmić rocznicę Trybunału, a do Gdańska wybiera się sporo ludzi, również z zagranicy. Dzisiaj odbyła się konferencja prasowa, inaugurująca obchody, na której prezydent Abramowicz wyszedł z siebie. Wkurzyła go jakaś dziennikarka i wszedł z nią w lekką pyskówkę, a potem to już poszło. Ostro skrytykował obecny rząd, przypomniał komu i za co grozi Trybunał Stanu i uprzedził, że nikt nie złamie demokratycznego Gdańska. Brawo panie Prezydencie.
6. A na koniec taka wisienka na torcie. Kurator mazowiecki ogłosił konkurs dla uczniów. Temat to „ Lech Kaczyński – historia najnowsza”, a nagrodą dla laureatów zwolnienie z części egzaminów do liceum (nie wiedziałam, że mamy już egzaminy do liceum?). Celem konkursu jest „świat wartości narodowych, społecznych, religijnych, bliskich przecież większości Polaków, którymi kierował się w życiu tragicznie zmarły prezydent naszego państwa”, w jury zasiądzie też Tomasz Sakiewicz, szef „Gazety Polskiej”. Jeśli komuś się ten konkurs nie podoba, to kurator ma jeszcze dwie propozycje – Konkurs Papieski „Trzy matki Jana Pawła II – Emilia Wojtyła, Ojczyzna i Matka Boża” oraz Konkurs Wiedzy Biblijnej. No i co, nie mówiłam, że indoktrynacja dzieciaczków rozpoczęta?
*
Czytam te newsy i mam ochotę wrzasnąć – nie tędy droga Panowie i Panie, boście łachudry , boście dranie. Kombinują jak mogą, byle tyko wywrócić Polskę do góry nogami, ale i tak im się nie uda. Coraz bardziej czuję, ze nie dotrwają do końca kadencji. I tego się trzymamy. Do jutra 🙂
Źródło informacji
1. http://serwisy.gazetaprawna.pl/…/984909,emerytury-samozatru…
2. https://www.wprost.pl/…/Ekshumacje-cial-ofiar-katastrofy-sm…
3. http://www.fakt.pl/…/wicepremierzy-przeciwko-planom…/fxqh6mt
4. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Zatrzymano-sprawcow-…
5.http://wiadomosci.gazeta.pl/…/7,114884,20846161,rzeplinski-…
6. http://wyborcza.pl/7,75398,20846743,kurator-zdecydowal-uczn…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.