15.12.2016

15.12.2016

Dodane przez

Autor: Tamara Olszewska

Marzy mi się taki dzień, gdy w ramach prasówki napiszę Wam, ze nie mam o czym pisać. Wiem, wiem, że jeszcze trochę musimy poczekać, więc zapraszam 🙂
1. Wspominając ofiary stanu wojennego, ich walkę o wolną Polskę, PiS nie zapomniał o nas,swoich obywatelach. Żeby nam się w głowach nie poprzewracało, biegiem Sejm przyjął ustawę o oświacie i,kolejną już, o TK. PiSiątka wiedzą, co robią. W końcu musieli zareagować, gdy okazało się, że sędziowie TK nie są w stanie sami wybrać kandydatów na przewodniczącego Trybunału. I nie chodzi tutaj o tych, co to unikali podjęcia decyzji, biorąc lipne L-4. Chodzi o przyzwoitość, uczciwość i obronę demokracji. Po 19 grudnia, gdy wreszcie pozbędą się profesora Rzeplińskiego, zostanie powołany tzw. sędzia pełniący obowiązki prezesa Trybunału. Oczywiście będzie on bardzo oddany posłowi K, i nawet najbardziej kretyńskie ustawy będą ocenione jako te, zgodne z konstytucją. To chwila triumfu posła K. Wreszcie będzie tak jak powinno czyli po pisowskiemu.
2. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że Donald Tusk nie otrzyma poparcia PiSiątek w walce o drugą kadencję przewodniczącego RE. Taką informację otrzymał premier Malty, która obejmie przewodnictwo UE w nowym roku. Ależ to będzie radość, gdy Tusk odpadnie, może nawet ten dzień zostanie ustanowiony świętem narodowym?
3. Tadeusz Cymański zastanawiał się w „Burzy Politycznej” nad rozdawnictwem kasy w ramach 500 plus. Chyba rzeczywiście ten akt miłosierdzia pisowskiego stoi już władzy kością w gardle, bo zaczynają kombinować, jakby tu nieco zminimalizować straty. Pomysł Cymańskiego genialny w swej prostocie. Zabrać bogatym i nie płacić na dzieci studiujące. Wiadomo, kto ma dużo kasy, to nawet nie zauważy, że już tych pięciu stów nie dostaje. Z kolei, studia w Polsce są bezpłatne, więc po co płacić na tych, którym chce się dalej uczyć. Jak tacy ambitni to niech sobie sami zarabiają na swoje studia i po problemie. No tak, najpierw PiS założyło sobie pętlę na szyję, byle tylko zdobyć głosy wyborców, a teraz problem. Takich posunięć naród im nie zapomni, jestem pewna.
4. Górnicy przechodzą od słów do czynów. Właśnie zaczął się strajk w kopalni Makoszów. Przygotowania do protestu ogłosili też pracownicy kopalni Krupiński, a to chyba nie koniec. Zdaje się, że przed rządem bardzo gorące dni. Tak to jest, gdy rzuca się obietnice, jak czeki bez pokrycia. Nie ukrywam, że z szerokim uśmiechem czekam na rozwój sytuacji. Mam nadzieję, że górnicy dadzą Szydło i reszcie ostro popalić.
5. Nie tylko wicemarszałkowie Sejmu dostali premię. Do grona szczęśliwców, którzy załapali się na sporą kasę należą też marszałek Senatu i jego zastępcy. Szczególnie powala wysokość nagrody dla Karczewskiego, bo to aż 33 tys. zł brutto. To ponoć za bardzo ciężką pracę, ale mnie wydaje się, że ma to związek z jego wizytą na Białorusi. Jakże biedaczek musiał się przełamać, jakiego miał stresa, by rozmawiać z Łukaszenką, o którym jeszcze nie tak dawno PiSiątka mówiły wszystko, co najgorsze. Należą mu się te pieniądze w ramach białoruskiej rekompensaty i tyle. Ciekawe, ile by dostał, gdyby tak wyskoczył do Korei i zawarł przyjazne stosunki z Kim Dzong Unem. Wtedy zapewne wchodziłyby w grę grube miliony. Karczewski wart każdej kwoty, bo kto by się aż tak poświęcał dla PiSlandii?
*
Tak czułam już 13 grudnia, że nam PiSiątka poszaleją. W końcu musieli sobie poprawić nastrój po swojej demonstracji na placu Trzech Krzyży. Nie dość, że było ich zbyt malutko, by iść w marszu zwycięstwa (ups, przepraszam,marszu pamięci) to jeszcze dźgały ich w oczęta niewinne te tysiące manifestujących w ramach Strajku Obywatelskiego. Inni by się załamali, ale poseł K. i spółka nie. Biegiem wprowadzili kolejne ustawy, by pokazać, kto tu rządzi. Ciekawe czy rzeczywiście to im poprawiło nastrój. Do jutra 🙂
Źródło informacji
1. http://www.polityka.pl/…/1687176,1,koniec-niezaleznosci-sad…
2. https://www.wprost.pl/…/RMF-FM-Tusk-bez-poparcia-polskiego-…
3. http://www.fakt.pl/…/tadeusz-cymanski-w-programie-b…/6hmdwg8
4. http://wyborcza.biz/…/1,147747,21123518,podziemny-strajk-w-…
5. https://www.google.pl/webhp…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.