15.05.2017

15.05.2017

Dodane przez

Autor: Tamara Olszewska

Słoneczny poniedziałek przed nami i newsy walące drzwiami i oknami. Wybaczcie proszę, że pominę całkowicie tragiczną śmierć Magdy Żuk, bo wystarczy, że media i Ziobro bawią się żałobą i smutkiem jej rodziny, czyniąc z nieszczęścia taką farsę. Skupmy się na innych „dokonaniach” PiSu i spółki. Zapraszam.
1. Ludzie kultury i sztuki też potrafią pisać listy, tyle że mają one o wiele więcej sensu niż te, pana Dudy. Ponad stu przedstawicieli świata polskiej kultury i sztuki z Polski oraz Niemiec, Ukrainy i Białorusi wezwało Szyszkę, by natychmiast wstrzymał dewastację Puszczy Białowieskiej. Już widzę, jak Szyszko się przestraszy i nagle opamięta. Dla tego faceta tylko kasa się liczy i zapewne zasada, że „a po nas choćby pustynia”. I tak Szyszko szaleje, Puszcza Białowieska niknie nam w oczach, a mnie szlag trafia, że takie indywiduum rządzi.
2. Kolejny polityka PiS, którego lojalność i przyjaźń odmierzana jest ilością stołków. Bartosz Kownacki, wiceminister MON, czyni to, co inni czyli rozdaje, co się da, swoim. Nie może więc nas dziwić Krzysztof Kozłowski na stanowisku przewodniczącego rady nadzorczej Nitro- Chemu. Jak się okazuje, 4 dniowe szkolenie specjalisty od rybek jest całkowicie wystarczające do objęcia takiej fuchy. Niezłe posadki dostali też i inni, Maciej Szota sprzedawca kebabów, teraz zastępca dyrektora Departamentu Badań i Rozwoju PGNiG SA. Są i inni. Szymon Dankowski, Stanisław Grodzicki, Magdalena Rajkowska (wcześniej społeczna asystentka Kownackiego), Tomasz Grądzki, Krzysztof Magierowski, Szymon Durlak, Tomasz Popowski, Agnieszka Laska. A wszyscy są wybitnymi specjalistami, głównie od przyjaznych stosunków z panem wiceministrem. Trzeba przyznać, ze perspektywy przez Polską wspaniałe, gdy władza w rękach takich ekspertów.
3. 27 maja ulicami Gdańska przejdzie III Trójmiejski Marsz Równości. Kołakowscy już zacierają łapki i przygotowują się do zablokowania, przekrzyczenia tych „niegodnych”, co to w marszu wezmą udział. Rodzinka z piekła rodem może wszystko, bo PiS ochroni, prokuratura Ziobry zahamuje prace sądu, więc hulaj pisowska duszo. Piękni w swej bezkarności, dumni ze swojej prawdziwej polskości wyciągną na ulice Gdańska podobnych sobie oszołomów, bo im wolno, bo są bezkarni, bo taka to praworządna obecna Polska. Pytanie, kogo będzie chroniła policja.
4. Kolejna gmina, która nie dała się PiSowi i w referendum ostro sprzeciwiła się przyłączeniu do Warszawy. Aż 96,09% tych, którym chciało się poświęcić czas w niedzielę i zagłosować w sprawie, opowiedziało się przeciwko planom PiSiątek. Jestem pełna podziwu bo nieważne, że nieRząd wycofał się chwilowo z pomysłu, nieważne, ze niby sprawa nieaktualna. Nieporęt nie odpuścił, nie dał się nabrać, jak inne gminy, że problemu nie ma. Wiadomo przecież, że PiS mówi jedno, a i tak robi swoje. Warto więc było na zimne dmuchać, przeprowadzić referendum i w razie czego mieć czarne na białym,że przyzwolenia na głupotę nie ma. Brawo Mieszkańcy Nieporętu.
5. Kolejny konflikt w nieRządzie. A wszystko przez ten nieszczęsny smog, który zabija tysiące Polaków rocznie, za który czekają nas ogromne kary finansowe z Komisji Europejskiej. Najpierw Szydło zażądała od Morawieckiego planu naprawczego na już, na teraz, ale potem wypięła się i w ramach miłości do polskiego górnictwa oddała temat spółkom węglowym, które podeszły do sprawy bardzo uczciwie, co zakończyło się kosmetycznymi poprawkami, nie naruszającymi ich interes. Morawiecki jest wkurzony, jego projekt leży odłogiem, ale najważniejsze, ze wszystko po myśli spółek węglowych, które wciąż są najbardziej świętymi krowami, takimi nie do ruszenia. Założymy się, kto w tym konflikcie wygra?
*
No tak. Dzieje się, a my wciąż pełni cierpliwości, zajęci sobą, żyjący wyborami do ZG. Może czas wrócić do priorytetów? Do jutra…
Źródło informacji
1.http://bialystok.wyborcza.pl/…/7,35241,21812072,ludzie-kult…
2. http://www.newsweek.pl/…/tak-bartosz-kownacki-zadbal-o-wspo…
3. https://koduj24.pl/radna-pis-kolakowska-i-marsze-rownosci/
4. https://www.wprost.pl/…/Mieszkancy-Nieporetu-zdecydowanie-p…
5. http://wyborcza.pl/7,75398,21811084,rzadowa-bitwa-o-wegiel-…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.