13.12.2017 

13.12.2017 

Dodane przez

Autor: Tamara Olszewska

Czasy mamy ciekawe, ludzi dokoła nas przemili, politycy fantastyczni władza nas kocha, poseł K. wielbi…czyż można chcieć czegoś jeszcze? Zapraszam na prasówkę 
1. Rzecz straszna się stała. Nasz jedyny już przyjaciel, pewnie dlatego, że za wielką wodą, krytycznie wypowiedział się o karze, jaką nałożono na TVN. Oficjalnie dyplomacja amerykańska zawołała jednym głosem, że to podkopanie wolności mediów w Polsce, a to będzie już trudne do przełknięcia. No bo jak to? Przyjaciel, Trump, nasz sojusznik i taka krytyka? Ciekawe, jak te słowa PiS przekuje w swój sukces. 
2. Gowin ale popłynął w TOK FM. Uznał, że Morawiecki pokaże światu piękną twarz jagiellońskiej Polski. Może zapomniał, a może po prostu nie wie, że czasy Jagiellonów to również liczne przywileje szlacheckie, konstytucja Nihil Novi, wmieszanie nas w wojny z Rosją, zerwanie kontaktu z Pomorzem Zachodnim, odpuszczenie sprawy rewindykacji Śląska, liczne konflikty z Turcją. Oczywiście czasy panowania Jagiellonów i tak uchodzą za najlepszy okres w dziejach Rzeczpospolitej, ale patrząc na politykę PiS – u wyraźnie widzę, że dublować chcą oni tylko te minusy. I to jest ta piękna twarz podług PiS.
3. Ten Duda to już tak ma. Gdzie się nie ruszy, tam go krytykują i dowalają. Raz jedna strona, raz druga. Tym razem podpadł Wyszkowskiemu, działaczowi z lat PRL, który teraz sprzedałby nawet swoich kolegów z opozycji w imię miłości do PiS. Facet się wkurzył, bo Duda poszedł na urodziny Polsatu i nieźle ponoć się bawił. No jak on śmiał??? i to w przeddzień rocznicy stanu wojennego. Fujjjj, ale brzydal z tego Dudy.
4. Coraz bliżej święta, a ceny w sklepach szaleją. Inflacja wynosi już 2,5%, a żywność już w listopadzie była o 6,5% droższa niż rok temu. Olej, tłuszcze, masło, margaryna, jajka,owoce, pieczywo, mięso…. Co niektórzy eksperci mówią, że to żaden problem, bo więcej zarabiamy, ale czy takie podejście jest rzeczywiście sensowne? Za to mam jedną dobrą wiadomość – potanieje cukier. Cieszycie się?
5. Kaczyński, wiecie, ten pan, co to wymienia jednego świetnego premiera na drugiego świetnego, nie kryje zadowolenia ze swojej zmiany. Morawiecki to jest to, to praktycznie ideał i poseł K. już oczekuje zapewne pomników dziękczynnych, za to dobro, jakie ofiarował narodowi. Roztacza przed nami wizję kolejnego podejścia do rekonstrukcji rządu i pewnie myśli, że nas to ekscytuje.
6. Ekspertka ojczulka Rydzyka, której opinia posłużyła KRRiT, by dowalić TVN wielką karę, poczuła się bardzo na fali. Jak zaczęła gadać tak skończyć nie może. Informuje nas, obywateli, że ta kara to dopiero początek. Drżyjcie wolne media, bo wasz żywot będzie krótki. Pani Karp, teolog i wykładowczyni w szkole Rydzyka wam to gwarantuje. Państwo wyznaniowe rośnie w siłę…
*
„Gdyby głupota miała skrzydła” to w Polsce ależ by się przeludniło. Iluż naszych współbraci, tych co teraz u koryta,fruwałoby sobie ponad naszymi głowami, machało skrzydełkami, odbijało się od szczytów górskich, a może wiatr wywiałby ich daleko o nas? Ech…rozmarzyłam się. Do piątku  
Źródło informacji
1. http://wyborcza.pl/7,75399,22775000,departament-stanu-usa-u…
2. http://www.tokfm.pl/…/7,103085,22775073,trudno-bylo-opanowa…
3. https://wiadomosci.wp.pl/andrzej-duda-poszedl-na-urodziny-p…
4. http://www.fakt.pl/…/swiateczne-zakupy-rosna-ceny-p…/5y6tr6r
5. https://www.wprost.pl/…/kaczynski-zapowiada-glebokie-zmiany…
6. http://natemat.pl/225123,to-delikatne-upomnienie-ekspertka-…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.