13.09.2017

13.09.2017

Dodane przez

Autor: Tamara Olszewska

Przepraszam, że wczoraj nie było prasówki. Ot życie po prostu. Błagam więc o wybaczenie, kajam się i już, biegiem, obrabiam dzisiejsze newsy. Zapraszam 🙂
1. Bolesne przebudzenie co niektórych polityków PO. Trzaskowski ocenia wyniki najnowszego sondażu, w którym PO może liczyć na poparcie 16% respondentów. Mówi o potrzebie stawiania na Młodych, o fajnych dziewczynach z Nowoczesnej, ale czy to wystarczy? Czy jego głos przebije się przez beton partyjny? Patrząc na postawę Schetyny, wątpię. Wciąż facet nie zrozumiał, dlaczego PO przegrała wybory i wciąż idzie PiS-owi na rękę. A naród wciąż czeka i się łudzi, że może jednak jakiś chleb będzie z tej mąki.
2. Tomasz Sonntag, dyrektor biura wojewody lubelskiego, pięknie wpisał się w pisowską „politykę pokoju i miłości”. Odnosząc się do wystąpienia Michała Boniego w PE napisał „ Dla „TW Znak”, po takiej prezentacji, widzę jedno wyjście…sąsiedni pokój…cichy strzał w skroń…tak kiedyś załatwiano sprawy honorowo, ale my żyjemy…niestety, dziś”. Z dyrektorem Sonntagiem przeprowadzono rozmowę wyjaśniającą i po sprawie. W końcu koledzy partyjni nic facetowi nie zrobią, bo myślą tak samo. Ciekawe, kiedy przekonają swoich bojówkarzy, by przeszli od słów do czynów. Aż strach się bać.
3. Pamiętajcie, byście nigdy nie drażnili rodzin prokuratorów, bo to się może dla was fatalnie skończyć. Synek pana i pani prokurator w Częstochowie pobił sąsiada, bo ten śmiał poprosić go o nieco cichszą imprezkę. Najpierw tajemniczy telefon, po którym funkcjonariusze zaprzestali starań, by agresywnego młodziana zatrzymać, a potem swoje stanowisko przedstawił sąd. Ponieważ sprawca sam się zgłosił na policję po kilku dniach i zgodził się ponieść karę, sąd uznał to za mało znaczący incydent w życiorysie i po sprawie. I na tym zapewne będzie polegała pisowska reforma sądownictwa. Super, prawda?
4. A to się Duda rozzuchwalił. Poczuł smak samodzielności, gdy sobie zawetował to, co mu się chciało i nie odpuszcza. A co, niech PiSiątka zapłacą za dwa lata poniewierania i lekceważenia głowy państwa. Właśnie rozpoczyna konsultacje z partiami w sprawie swoich ustaw o KRS i SN, a tu niespodzianka. Z każdą z partii będzie rozmawiał godzinę. Z każdą, więc i z PiSem również. Straszne potraktować swoją partię na takich samych zasadach jak pozostałe. Nie wiem, czy będzie mu to darowane. Mało tego, Duda nie przewiduje rozmów z Ziobro, a to już zbrodnia straszna. Ciekawe, na jak długo starczy mu tej konsekwencji i determinacji. Zbliża się sezon zimowy, więc zaraz będą narty, swawole na stokach i może wtedy wróci do opamiętania?
5. Według Morawieckiego, nasza gospodarka prawie, że kwitnie, wszelkie wskaźniki idą w górę, agencje ratingowe utrzymują nas w przekonaniu, że jest ok i stabilnie, ale według profesora Bogusława Grabowskiego, jesteśmy jak kolos na glinianych nogach. Nasz wzrost gospodarczy jest zdecydowanie na kredyt i wystarczy najmniejszy kryzysik, jakieś załamanie na świecie, a leżymy na obie łopatki. Z jednej storny byłoby super, bo elektorat PiSu mocno by się skruszył, z drugiej jednak wszyscy będziemy za to płacić…i to długie lata. Hm…chyba jednak wolę zęby w ścianę niż rządy nieRządu w nieskończoność.
*
„Niech się dzieje wola nieba, z nią się zawsze zgadzać trzeba”. Jednak, nie ukrywam, że chciałabym, by ta wola była zgodna z moją. Muszę chyba poważnie pogadać z Najwyższym, byśmy ustalili wspólne stanowisko i zaczęli mówić jednym głosem. W końcu i ja mogę czasami oprzeć się na wierze i liczyć na cud, prawda? Do jutra 🙂
Źródło informacji
1. http://wiadomosci.onet.pl/…/rafal-trzaskowski-o-pop…/vh9l6bf
2. http://www.fakt.pl/…/skandaliczny-wpis-urzednika-wo…/669p0n3
3.http://wiadomosci.gazeta.pl/…/7,114883,22362823,syn-prokura…
4.http://wiadomosci.gazeta.pl/…/7,114883,22362823,syn-prokura…
5. http://www.newsweek.pl/…/polski-wzrost-gospodarczy-na-kredy…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.