12.08.2016

12.08.2016

Dodane przez

Autor: Tamara Olszewska

Słońce Narodu wciąż niezmordowane, a jego drużyna twardo się trzyma. Popatrzmy, co nam dzisiaj zaserwowali. Zapraszam.

1. Jest grudzień 2015 roku. Macierewicz przejmuje co się da z hukiem i obsadza swoich ludzi na lukratywnych stanowiskach. Szefem służb kontrwywiadu zostaje Piotr Bączyk, o którym wiadomo, że to pupilek szefa, że dziennikarz prawicowych mediów, że myśli prezesem i Macierewiczem, oszczędzając samodzielne dumanie na kiedyś tam. W tym samym czasie trwają działania zmierzające do uwolnienia z więzienia na Białorusi polskiego oficera. Akcję prowadzi major Magdalena E., początkowo za ekipy PO/PSL, później już z nowymi władzami, m. in. Mariuszem Kamińskim. I prokuraturą. Kapitan zostaje uwolniony, a pani major w nagrodę zostaje zdegradowana. Powód? Działała bez porozumienia z szefem Bączkiem, przez co facet nie może wziąć całej zasługi dla siebie. Proponuję Bączykowi, by odesłał kapitana z powrotem na Białoruś i zaczął całą procedurę od nowa. Jak to się mówi – głupich nie sieją, sami się rodzą.

2. Państwo to ja – tak można zrozumieć postawę prezesa na kolejnej miesiączce smoleńskiej. A co go tam obchodzą jakieś przepisy, uregulowania prawne, zasady. Pomniki mają być i będą tam, gdzie on paluchem wskaże. Tablice nielegalnie ustawione mają być i będą, bo tak chce on, pan i władca. Proponuję, by facet zapoznał się z historią Ludwika XIV, który też mówił, że „państwo to on” i do czego Francję doprowadził. Jeśli idziemy tą samą drogą, to róbcie zapasy, bo wielki kryzys nadchodzi i to na każdym polu.

3. TK wydało wyrok w sprawie poprawionej poprawki do poprawki ustawy o TK. Trzech sędziów oczywiście wyraziło swoje zdanie, ale to było wiadomo. W końcu to sędziowie PiSu, a nie strażnicy konstytucji. Dla polityków z klanu prezesa to tylko kolejna opinia, którą można mieć głęboko w nosie. Opozycja stoi murem za orzeczeniem Trybunału, choć sama przyznaje, że właściwie możemy liczyć już tylko na naciski międzynarodowe. Patrząc na to, jak partie opozycyjne nie potrafią stworzyć wspólnego frontu, też pozostaje mi czekać na to, co zrobi Europa. Sam KOD to jednak zbyt mało, niestety.

4. Wredna Rosja anektowała kawałek Polski, stwierdził marek Suski, kolejny „geniusz” PiSu. Tym kawałkiem jest wrak tupolewa, który zalega w okolicach Smoleńska, a Rosja jakoś nie chce go nam przekazać. Według posła, Rosja ma zwrócić resztki i przeprosić. Już to widzę, jak Putin się trzęsie ze strachu i pędem oddaje nam tupolewa. A do Suskiego mam tylko jedno pytanie – komu zawdzięczamy fakt, że Rosja się zacięła i nie chce z nami współpracować? Kto tak podkręcił spiralę nienawiści, oskarżeń o zamach, że Rosja ma nas teraz ostro w nosie?

5. Newsweek przeprowadził mały sondaż na temat pana Dudy. I same w nim niespodzianki. 60% respondentów uważa, że to Kaczyński decyduje co i jak, a nie Duda. Raptem 20% uważa go za samodzielnego prezydenta. I jak to się ma do wyników sondażowni podlizujących się PiSowi, jakoby Duda miał ponad 50% poparcia społecznego? Ktoś tu kłamie, prawda?

*
Targowisko próżności, hipokryzji, gołosłowia i kłamstwa zdominowane przez PiS niedługo pewnie będzie nas kusić obniżkami i rabatami, bo długo nie dadzą rady. I tego się trzymamy. Do zobaczenia!

Źródło informacji
1. http://wyborcza.pl/1,75398,20535618,zabral-jej-belki.html
2. http://hartman.blog.polityka.pl/…/kaczynski-polityk-pomnik…/
3. http://wiadomosci.wp.pl/kat,141000,title,Wyrok-Trybunalu-Ko…
4.http://wiadomosci.gazeta.pl/…/7,114884,20528586,rosja-anekt…
5. http://www.newsweek.pl/…/andrzej-duda-czy-jest-zalezny-od-k…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.