11.08.2017

11.08.2017

Dodane przez

Autor: Tamara Olszewska
Newsek tu, newsek tam, a ja newsów pełno mam i chętnie je zapodam Wam. Zapraszam 🙂
1. W czasach „dobrej zmiany” nie ma to jak być kobietą w ciąży. PiS kocha dzieci nienarodzone i zrobi wszystko, by się narodziły, niezależnie od tego, w jakim stanie będą. Prawdopodobnie w myśl tej właśnie zasady, opieka nad tymi ciężarnymi, których ciąża jest szczególnie zagrożona podlega rygorystycznym limitom. Efekt takiej polityki? Szpitale wypisują kobiety do domów, zmniejszono liczbę wewnątrzmacicznych operacji przepukliny, a co za tym idzie rodzi się więcej wcześniaczków, nawet 500 gramowych, chorych i z niepełnosprawnością. Taka jest sytuacja teraz na Śląsku i zapewne w innych regionach Polski też. Jak widać, dla PiS idzie na ilość, nie na jakość. 
2. W nocy 4/5 sierpnia nieznani sprawcy wymalowali na ścianie luterańskiej kaplicy w Białej Piskiej geniatalia i napis „Tu jest Polska”. Dziennikarze Newsweeka zadali na Twitterze pani Szydło, Dudzie i Błaszczakowi, czy zamierzają coś w tej sytuacji zrobić. I co??? Cisza… Niezwykle ciekawe były komentarze internautów, sugerujące np., że to robota „lewaków”, czy wręcz negujące twórczość narodowców, bo to takie kochane chłopaki. No właśnie, takie kochane, że nieRząd cacka się z nimi, hołubi, pozwala podpalać Polskę nienawiścią… i po co? Bo potrzebuje takich bojówek, które będą zastraszać, będą zbrojnym ramieniem władzy, by trzymać społeczeństwo w ryzach. Fujjjjjjjj
3. Morawiecki w Radio Maryja znowu stanął na wysokości zadania i wciska ludziom kit. Kasa na remont dróg? Jest oczywiście, choć nie wspomniał, że to pieniądze GDDKiA, z których znaczna część idzie na pensje i utrzymanie dróg. Podobnie buja mówiąc o produkcji aut na prąd czy totalną kontrolę cystern z paliwem, zasługach PiS w obniżeniu bezrobocia, walce z umowami śmieciowymi. Trzeba przyznać, ze facet jest mistrzem półprawd i konfabulacji wszelakich. A naród słucha i wierzy.
4. Związek Gmin Wyznaniowych Żydowskich w Polsce pisze list do posła K., wyrażając swoje zaniepokojenie narastającą falą antysemityzmu w Polsce. To, że łysolki bezkarnie sobie maszerują, palą kukły i wykrzykują antyżydowskie hasła, to wiadomo. Gorzej jednak że w taką retorykę wpisują się osobie związane z PiSem, ot choćby taka Ogórek,, co to niedawno była gwiazdą lewicy, a teraz jest gwiazdą telewizji reżimowej. Nie zapominajmy też o wypowiedziach PiSiątek, pokazujących ich stosunek do „starszych braci w wierze”. Co na to poseł K.? Pewnie uda, że nie dostał tego listu, bo co ma sobie „pierdołami” zawracać głowę. Przecież on wciąż idzie do zwycięstwa. Idzie i idzie i dojść nie może.
5. Andrzej Duda, co to dla niektórych, stał się chwilowo ostatnim bastionem demokracji, nadzieją ludu polskiego w walce z PiS, wielkim zaskoczeniem roku…wraca do normy. Podpisał właśnie bez mrugnięcia okiem, ustawę o Krajowym Zasobie Nieruchomości, w której znajduje się zapis ułatwiający eksmisję i o wyrzucaniu ludzi na bruk. Ufff…kamień mi z serca. Facet wraca do normy.
6. W ramach modernizacji armii, Macierewicz nakazał remont okrętów podwodnych, które mają już ponad 50 lat. A co, ma je oddać muzeom? Jeszcze się przydadzą i zapewne cały świat będzie nam zazdrościł wyposażenia armii w takie :antyki”. Mądry z niego facet. Jak tylko wróg zobaczy, jakim sprzętem dysponuje polska armia to będzie uciekał aż się zakurzy. I tak trzymać panie Macierewicz.
*
I tak sobie leci ten pisowski kabarecik naszą niemocą i bezradnością nakręcany. Przed nami weekend i może nieco spokoju od rewelacji politycznej codzienności? Do poniedziałku 🙂
Źródło informacji
1.http://katowice.wyborcza.pl/…/7,35063,22218366,nie-ma-pieni…
2.http://katowice.wyborcza.pl/…/7,35063,22218366,nie-ma-pieni…
3. http://wyborcza.pl/7,155287,22206870,wicepremier-mateusz-mo…
4. https://wiadomosci.wp.pl/zydzi-pisza-do-jaroslawa-kaczynski…
5. http://www.fakt.pl/…/prezydent-andrzej-duda-podpisa…/vn203zv
6. https://www.wprost.pl/…/Dlaczego-MON-naprawia-stare-okrety-…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.