10.05.2017

10.05.2017

Dodane przez

Autor: Tamara Olszewska

Majowa zimnica trwa w najlepsze, PiS rozwija skrzydełka „buty i arogancji”, a my łapiemy newsy w garść, zapisujemy, co i jak, by w odpowiednim czasie rozliczyć posła K. i spółkę za wszystko. Zapraszam 🙂
1. Wreszcie poseł K. ten, co to jeszcze kilka dni temu głosił, że wolność niesie, ma dla siebie Krakowskie przedmieście. Zgodnie z nowym prawem, będzie mógł sobie bajdurzyć, stojąc na drabince, opowiadać o wiecznym dochodzeniu do prawdy smoleńskiej, o wrogach, zdrajcach itp. itd., bo godnie z pisowska ustawą, zgłosił swoją manifestację i do 2020 roku facet przed Pałacem prezydenckim rządzi. Obywatele RP wpadną więc, tak tylko przy okazji i sobie chwilę pobędą. Mam nadzieję, że poseł K. przyjmie ich z otwartymi ramionami na swojej legalnej miesiączce.
2. Mam problem ze Schetyną i nic na to nie poradzę. Kiedy słucham jak popada w populistyczny ton, jak się wije, byle tylko nie urazić nikogo, to ręce mi opadają. A kiedy wczoraj usłyszałam w TVP Info, że „Platforma nie jest za przyjęciem uchodźców”, to już w ogóle szok. Ile jeszcze powie i w jakim stylu,, byle tylko przypodobać się elektoratowi PiSu, ewentualnie przeciągnąć go na swoją stronę. Rozumiem więc, że nawet jeśli PO wygra kolejne wybory to pójdzie częściowo drogą PiSu albo teraz buja jak najęta?
3. Teraz, w maju, ma się odbyć głosowanie nad wyborem niestałego członka Rady Bezpieczeństwa ONZ. Waszczykowski z Dudą zaklinali rzeczywistość, chcąc pokazać pisowską Polskę „solidarną, odpowiedzialną, zaangażowaną”. Polskę królową cnót obywatelskich, naładowaną prawami człowieka po brzegi. No proszę, a tu taka wpadka. Rada Praw Człowieka nieźle nas zjechała. Ksenofobia, rasizm, homofobia, obawy o niezależność sądów i prawa kobiet Nawet Watykan dorzucił swoje trzy grosze. A tak PiSiątka liczyły, że nikt tego nie zauważy.
4. Niesamowita sprawa. Im więcej wpadek ma Macierewicz, tym bardziej jest hołubiony przez Szydło. Naród swoje, a ona swoje, że taki wspaniały, kochany, aktywny, że tak strasznie atakowany przez tych, co to nie są pisowskim narodem. Trzeba więc biedaczkowi trzeb pomóc, a jak? Najlepiej sypnąć kasą, bo przecież nic tak nie poprawia nastoju jak ostre przyspieszenie na koncie bankowym. W 2016 roku Macierewicz załapał się na nagrody w wysokości łącznej 33 tys. zł. Zasłużył?
5. Plotka głosi, że wiceminister finansów Marian Banaś wraz z osobą towarzyszącą wziął przykład z Piotra Dudy i zorganizował sobie darmową majóweczkę w Uzdrowisku Rabczańskim Zdrój Medical SPA. Był wypasiony pokój dwuosobowy, zabiegi z algami, wspaniała wyżerka i prezenty. Pełen komfort tylko…faktur na to brak. Ponoć teraz trwa gorączkowa praca, by jakoś problem załagodzić, ale co już poszło w Polskę, to poszło. Jedno trzeba przyznać, szybko się władza uczy, jak na koszt podatnika zaszaleć.
*
Choć PiSiątka ostro szaleją, to jednak my wciąż z nadzieją/bo przyjdzie na nich pora/ gdy powiemy – fora ze dwora… i tym optymistycznym akcentem kończę i do jutra 🙂
Źródło informacji
1. http://wyborcza.pl/7,75248,21787503,tak-dziala-lex-miesiecz…
2. http://www.newsweek.pl/…/schetyna-mowi-tvp-info-po-nie-jest…
3.http://wiadomosci.gazeta.pl/…/7,114884,21788299,porazka-na-…
4. http://wiadomosci.wp.pl/beata-szydlo-hojnie-nagrodzila-anto…
5. http://www.fakt.pl/…/kto-zaplacil-za-majowke-minist…/hp88q3t

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.