10.04.2017

10.04.2017

Dodane przez

Autor: Tamara Olszewska
Smutny to dzień. Dzień wspomnień, mimo że poseł K. robi wszystko, by zabrać nam prawo do spokojnego przeżywania rocznicy katastrofy smoleńskiej. Poza tym jednak życie toczy się dalej, więc i newsy kuszą. Zapraszam na prasówkę.
1. Pamiętacie aferę podsłuchową i słynne ośmiorniczki? Szukano, kto, po co i dlaczego, a wystarczyło zadać sobie pytanie, kto miał interes, w tym, by przeprowadzić taką operacją i ją rozdmuchać. Odpowiedź wydawała się jasna. PiS. Teraz to się potwierdza. Gdy tylko Kamiński wrócił do gry, zwolniono z pracy tych, którzy tropili przecieki, by wykryć „kreta”, a przywrócono tych agentów, których podejrzewano wcześniej o udział w aferze. Wszystko jasne, prawda?
2. Krakowskie Przedmieście przypomina dzisiaj twierdzę nie do zdobycia. Teren ogrodzony szczelnie, policja w nadmiarze, a wejść mogą tylko ci, którzy mają zaproszenie. Ależ poseł K. boi się ludzi. Ależ się trzęsie. W szoku są ci, którzy co roku przybywali z całej Polski, by wesprzeć swego ukochanego wodza, pokazać mu, jak wierzą, jak kochają. Oni też się nie przebiją przez ogrodzenie. Też mają szlaban. Są rozżaleni, jest im przykro. A nasi? Nasi i tak nie odpuszczą.
3. Daleka prowincja, zdominowana przez zwolenników PiS. Najpierw była radość, bo wreszcie będzie pięknie i wspaniale. Teraz niby wciąż wierzą. Dostali przecież 500 na każde dziecko. PiS mówi, że inni kłamią. Powoli jednak, rzeczywistość kłóci się z przekazem reżimowych mediów. Powoli ludzie otwierają szeroko oczy, bo coś nie tak, jak miało być. Patrzą, słuchają i … milczą. Milczą, bo boją się, bo w regionie rządzi sitwa, bo mogą być kłopoty. Nowy element pisowskich realiów…strach…?
4. Zbiórka podpisów pod referendum w sprawie pisowskiej reformy edukacji zakończona. Zebrano ponad 600 tys.podpisów, a dzisiaj jeszcze dojdą kolejne, zbierane przez inne organizacje. A to problem dla nieRządu i wielka tajemnica ich prawdy. Będzie referendum czy nie będzie, o to jest pytanie.
5. Rocznica katastrofy, a dla niektórych, zamachu smoleńskiego. Wszędzie wspominki, przeplatane idiotycznymi wypowiedziami polityków PiS, zdjęciami odgrodzonego od świata Pałacu Prezydenckiego, msza goni mszę, Duda pewnie od rana klęczy i w takiej pozycji pozostanie do wieczora, a co niektórzy przypominają nam zachowanie Macierewicza, gdy dowiedział się o katastrofie. Najpierw wpadł w panikę. Wrzeszczał, że za chwilę Rosjanie ich wymordują. Potem uznał, ze strach strachem, ale uciekać do Polski o pustym żołądku to się nie godzi. Zjadł więc z apetytem obiad serwowany przez miejscową restaurację, jakoś nie obawiając się zatrucia i wsiadł do pociągu. Tutaj znowu dostał ataku paniki, nakazał zablokować drzwi, okna, zaciągnąć zasłony, bo w każdej chwili mogą zaatakować rosyjscy snajperzy. Zwiewał aż się kurzyło, ale widocznie takich „bohaterów” pisowska Polska potrzebuje.
6. Były poseł PiS, obecnie ważna figura w partii Wolność, pan Przemysław Wipler żyje sobie jak król. Kasy mu nie brakuje, zaspokaja swoje zachcianki lekką ręką, a wszystko to za pieniądze Fundacji Wolność i Nadzieja, która miała zajmować się sprowadzaniem do Polski rodaków z emigracji. Wiceprezes tej fundacji złożył już skargę do prokuratury. Pan Wipler zaprzecza, ale nie chce pokazać wyciągów z konta Fundacji, a ja zastanawiam się, czy może liczyć na pomoc Ziobry, bo to przecież dawny kumpel. Pomoże?
*
Boję się dzisiejszego dnia. Boję się, ze ludziom puszczą nerwy, że sprowokowani przez pisowską policję, prawdziwych Polaków z różańcem i krzyżem w ręce, łysolków i resztę pisowskich patriotów, mogą wejść w bezpośrednią utarczkę, a to może się różnie skończyć. Tylu moich koderów pojechało do Warszawy, tylu ich tam będzie. Boję się o nich 🙁
Źródło informacji
1. http://wyborcza.pl/7,75398,21615737,uklad-mariusza-kaminski…
2. http://wiadomosci.gazeta.pl/…/56,114883,21616415,ludzie-obu…
3. http://koduj24.pl/strach-rany-boskie/
4. https://www.wprost.pl/…/Koniec-zbiorki-podpisow-pod-wnioski…
5. http://wiadomosci.wp.pl/bater-pierwszy-poinformowal-o-katas…
6. http://www.fakt.pl/…/wipler-zdefraudowal-pieniadze-…/15j7xe8

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.