10.03.2017

10.03.2017

Dodane przez

Autor: Tamara Olszewska

To, co wyczyniało PiS przed wyborem Donalda Tuska zahaczało o istne wariactwo. To, co działo się p wyborze, to już odmęty szaleństwa. Drżący głos Szydło, paplanina Waszczykowskiego, grzmoty w słowach Kaczyńskiego, próba przekucia klęski w sukces i ogólnopisowska histeria, a w tle kolejne niepokojące inicjatywy nierządu. Zapraszam na prasówkę.
1. Wybór Donalda Tuska jest nieważny, tak twierdzi Waszczykowski, pokazując kolejny raz, że nie ma pojęcia o prawie UE i mechanizmach, jakie nią kierują. Na pytanie dziennikarki radiowej Trójki, by wskazał te przepisy, które potwierdzają jego słowa, odniósł się tylko do ustnych jakoby ustaleń, jakichś rozmów kuluarowych i własnej, bardzo swobodnej interpretacji jakichś tam zapisów. Mało tego, doszukuje się też jakiegoś spisku. Ma wyraźne podejrzenia, że szefowie mniejszych państw głosowali pod presją swoich większych partnerów, a może nawet byli zastraszani, szantażowani? Za chwilę do Brukseli polecieli Macierewicz, by zmontować tam komisję śledczą i latami badać, szukać, dociekać, udowadniać pisowską tezę o spisku. Ot, poleciał facet i to nieźle.
2. Arcybiskup Henryk Muszyński nieopatrznie pochwalił wybór Donalda Tuska na przewodniczącego RE, wskazując, pozytywne dla Polski, następstwa. No i się zaczęło. Prawdziwi Polacy Patrioci nie darują mu tego. „Klakier w stroju duchownego” czy „chroń nas Boże od takich biskupów”, hejt na arcybiskupa leci równo, bo przecież prawda jest tylko jedna i najprawdziwsza. „Ichnia” oczywiście.
3. Niezła jatka miała miejsce wczoraj w sejmie. O zgrozo, PO wystąpiło z postulatem, by Polski Parlament oficjalnie pogratulował Tuskowi zwycięstwa, a to już było dla PiSiątek za wiele. Poseł K. pluł się na ambonie, upssss przepraszam, na mównicy. Opozycja to dla niego partia zewnętrzna, otumaniona szaleńczą i zbrodniczą ideą, Tusk nie jest reprezentantem Polski, a w ogóle to jest do d…py i tyle. Pisiatka wskazywały, że nasz rodak w Brukseli nie ma prawa stać na tle naszej narodowej flagi i w ogóle to wszystko jest winą Niemiec. Ależ to boli….
4. Jeszcze niedawno do głowy by mi nie wpadło, że przeczytam z zainteresowaniem artykuł w „DoRzeczy” i nawet zgodzę się z nim, choć tylko w pewnym stopniu. Łukasz Warzecha ma rację, pisząc, że zwycięstwa moralne nie liczą się tak w światowej polityce jak wymierne efekty i zminimalizowane straty. Idąc tym torem punktuje nierząd polski, wykazując jego infantylizm, brak rozeznania sytuacji, prześmiewa pisowskie przekonanie, że „Polska wstała z kolan”, że pokazaliśmy iż nie damy sobą pomiatać, że w UE panuje zamordyzm, Tusk osłabiony i tak niewiele będzie mógł. Zdaje się, że PiS przekroczyło granicę śmieszności i absurdu i stąd nawet prawicowi dziennikarze nie potrafią i nie chcą wciąż piać z zachwytu nad każdym słowem, krokiem, myślą posła K i jego kolesi. Biedny poseł K. Czy jest w stanie poradzić sobie z taką klęską?
5. A to media europejskie rozszalały się po wyborze Donalda Tuska na przewodniczącego RE. Trzeba przyznać, że nasz nierząd dostarczył im niezłej pożywki. „Kłótnia o Tuska izoluje Polskę w UE”, „Polska zareagowała z wściekłością na ponowny wybór Tuska”, „Dla Polski Tusk to wróg” czy „Furia nacjonalistów z PiS-u”. To tylko niektóre z tytułów, jakie pojawiły się dzisiaj. Po dzisiejszych artykułach ewidentnie widać, jak patrzy się w Europie na PiS, jak ocenia się tę partię, jak mało ona znaczy, mimo że tu tak w kraju, poseł K. usiłuje wmówić nam, że jest inaczej. Wstyd panie pośle. Po prostu wstyd.
6. Trzeba przyznać jedno. Polityka europejska, kretynizm tych, którzy powinni dbać o naszą wiarygodność i dobry wizerunek Polski na świecie, przynoszą już wymierne efekty. Witaj Polsko na peryferiach Europy. Witaj Polsko na peryferiach świata. Oczywiście PiSiątka usiłują nam wmówić, że odzyskujemy twarz, godność i honor. Praktycznie jednak tracimy swoją pozycję, o którą walczyliśmy tyle lat, ośmieszamy się, robimy z siebie pariasa Europy. Dziękuję wszystkim wyborcom PiSu, że tak załatwili naszą Ojczyznę, że wciąż wierzą PiSiątkom, że wciąż są pewni swoich racji.
*
Jedno jest pewno. Co niektóych już totalnie pogięło, polski nierząd szuka spisku i podstępu, poseł K. chwali Szydło za niezłomność i odwagę, ktoś tam ogłasza sukces władzy, bo „wyartykułowała swoje stanowisko”, a ja dostałam wspaniałego, optymistycznego kopa, sił mi przybyłó i wiary, że damy radę. Do poniedziałku 🙂
Źródło informacji
1. http://wiadomosci.gazeta.pl/…/7,114884,21479640,czesciowo-s…
2. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Abp-Muszynski-pochwa…
3. http://www.fakt.pl/…/kaczynski-do-po-jestescie-part…/rc7xj3j
4. https://dorzeczy.pl/…/Jak-cnote-stracic-a-rubla-nie-zarobic…
5. http://wyborcza.pl/7,75399,21479588,zachodnie-media-o-wybor…
6. http://koduj24.pl/pa-pa-europo-witajcie-peryferie/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.