10.01.2017

10.01.2017

Dodane przez

Autor: Tamara Olszewska

Wiele się dzieje, PiS wciąż szaleje, lecz bliski moment, gdy ich wywieje. Zapraszam na prasówkę 🙂
1. Ten Duda, co nam się tak bardzo nie udał znowu wczoraj usiłował wcisnąć nam stek kłamstw. Stanął sobie facet przed kamerami i bujał jak nakręcony, byle tylko usprawiedliwić podpisanie reformy edukacji. Coś tam sobie gaworzył o 3 tygodniach badania, sprawdzania, konsultacjach. Wychwalał pod niebiosa pomysł Zalewskiej, mało się nie popłakał ze wzruszenia. Ciekawe, co teraz wymyśli, bo poszedł już wniosek o udostępnienie informacji z kim to niby Duda się konsultował. Powiem jedno, facet sobie już tak nabruździł, że jak tylko straci stołek prezydencki to będzie miał przechlapane. Trybunał Stanu, problemy z pracą, bo kto będzie chciał mieć do czynienia z prawnikiem, który zasłynął łamaniem prawa? Panie Duda, czas się pakować, emigracja czeka
2. Właśnie dzisiaj został pobity rekord zadłużenia Polski. Dług publiczny przekroczył bilion złotych i co? Całkowita cisza. Korki od szampana nie strzelają? Władza nie świętuje takiego wybitnego osiągnięcia? Nikt nic nie mówi, wstydzą się, czy co? A może ogłosić dzisiejszy dzień Świętem Narodowym? W końcu taki „sukces” wart jest uczczenia, prawda?
3. Sędzia Przyłębska czuje się w TK jak glonojadek w brudnej wodzie. Miesza, kręci, zamyka stronę internetową, wywala wiceprezesa TK z gabinetu, a teraz zakazała dziennikarzom wstępu na salę obrad. Ależ ją roznosi wena twórcza. Trochę ją rozumiem, bo jakoś tak głupio, by Polacy poznali, jak kiepska i niekompetentna jest dziewczyna. Za chwilę dowiemy się, że trwają intensywne prace nad tunelem, łączącym TK z pewną willą na Żoliborzu. W końcu przecież jakiś spec od wszystkiego musi jej doradzać, bo sama nie bardzo wie, co i jak.
4. O Macierewiczu można nieskończenie. To taki nasz polski sarmata z ułańską fantazją. Plany rozwoju w zakresie wojskowości miał ogromne, porozwalał wszystko, co było z poprzedniej epoki (rządy PO/PSL), powywalał specjalistów wojskowych i teraz znowu kolejne jego kłamstwo wyszło na jaw. Miały być nowe śmigłowce, budowane wraz z Ukrainą, a będzie remont starych, mocno wysłużonych made in Rosja. Jak tak dalej pójdzie to naszą najlepszą bronią będą szabelki, w które wyposaży szef MON swoją gwardię narodową, a sława polskiego wojska o anielskich skrzydłach ruszy w świat i wszyscy będą się nas bali. Tak trzymać panie Macierewicz, jak nie świetnie wyposażoną armią tak szaleństwem wroga załatwimy.
5. Ukraińscy nacjonaliści zdewastowali pomnik Polaków, zamordowanych w 1944 roku we wsi Huta Pieniacka. Oburzenie wielkie w Polsce, pewnie co niektórzy myślą już o vendetcie, noty protestacyjne lecą i lecą, a ja zastanawiam się nad jednym. Naszym polskim nacjonalistom za podobne działania nic nie grozi. Mało tego, zostaną jeszcze pogłaskani po główkach, Błaszczak przytuli do piersi, pocieszy, da lizaka w nagrodę, Ziobro załatwi amnestię z marszu i jest ok. Jeśli u nas jest przyzwolenie na takie chamstwo i wandalizm, to czy mamy prawo krytykować innych za to samo? Chyba nie bardzo, prawda?
*
To dopiero wtorek, ciekawe, ile jeszcze atrakcji zapewnią nam PiSiątka do końca tygodnia. Do jutra 🙂
Źródło informacji
1. http://wyborcza.pl/7,75398,21223087,z-kim-i-kiedy-spotykal-…
2. http://www.newsweek.pl/…/ile-wynosi-dlug-publiczny-polski-j…
3. http://www.tokfm.pl/…/7,103085,21223155,prezes-tk-julia-prz…
4. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Klamstwo-PiS-Obiecal…
5. http://www.fakt.pl/…/ukrainscy-nacjonalisci-zdewast…/zf7plcs

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.