1.08.2017

1.08.2017

Dodane przez

Autor: Tamara Olszewska

Ciekawe te dzisiejsze newsy. Kiedy człowiek je czyta to trochę skrzydełka opadają, ale za chwilę się wkurza i wraca do normy. Zapraszam 🙂
1. Wróciłam do domu, sięgnęłam po prasę i …ależ szok. SN zawiesił postępowanie w sprawie Mariusza Kamińskiego i jego kolesi. Dziwne. Nie mam jeszcze demencji i pamiętam, jak sędziowie SN twierdzili, że tylko oni są władni orzekać w tej sprawie, a TK po prostu się wcisnął na chama, bo nie ma ku temu uprawnień. Skąd więc teraz taka zmiana stanowiska? Realia się zmieniły, weta prezydenckie zadziałały, a ja…ja czuję się wykorzystana. Coraz częściej odnoszę wrażenie, że bardzo nieliczna jest ta grupka, której rzeczywiście zależy na Polsce. Ważniejszy jest własny interes, fanfaronada, gierki o przywództwo. Kłótnie, agresja, chamstwo, nienawiść. Stara zasada mówi, że każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje…pozostawiam to bez komentarza.
2. Jaki jest Ziobro, każdy wie. Karierowicz, co to każdego sprzeda za władzę. Mściwa bestyjka bez polotu…ot taki sobie chłop, co to panem chce być. I niby nic nas nie dziwi w jego wykonaniu, a jednak potrafi człowieka zaskoczyć. Teraz błysnął stwierdzeniem, że LGBT to ludzie, którzy chcą przeorać Polskę, a udział osób o innej orientacji seksualnej w marszach, manifestacjach, protestach nie ma nic wspólnego z patriotyzmem. A to nam się spec od sprawiedliwości trafił. 
3. Kolejna pisowska gwiazda w akcji. Kownacki, niby wiceminister MON. Bardzo umiejętnie wplótł w obchody rocznicy Powstania Warszawskiego słowa o niemieckich zwyrodnialcach, których dzieci i wnuki chcą nas teraz pouczać. Nie jestem wulgarna, ale ten kretynizm powalił mnie na kolana. Stanie taki chłopek roztropek i gada, co mu ślina na język przyniesie. Jak MON jest obsadzony takimi tępakami, to rzeczywiście ta nasza obronność rokuje…ojjj, rokuje…
4. Błaszczak chce powołać specsłużby, które będą kontrolowały …służby. Oczywiście na ich czele stanie on sam…taka szara mysz, szara gęś, szara eminencja. To już chyba przegięcie, co widać po reakcji jego podopiecznych. Ciekawe, czy również ich wspomożemy siłą społecznego niezadowolenia, gdy będą walczyć z tak głupim pomysłem szefa.
5. Nieważne, czy narodowiec polski, niemiecki, norweski. Ważne, że to ten sam poziom myślenia i postrzegania rzeczywistości. Właśnie na norweskiej stronie narodowców jakiś intelektualista wrzucił zdjęcie wnętrza autobusu i poprosił o komentarze. No i się posypało, bo jakoś nie raczyli byli zauważyć panowie z rasy panów, że na tej fotce były pokazane puste krzesła. Każdy miał skojarzenie z kobietami w burkach i hejt poleciał równo. Polscy narodowcy uczcie się od norweskich braci, a daleko zajdziecie.
*
No, zadanie wykonane, to teraz się wyłączam. Dzisiaj rocznica Powstania Warszawskiego. Chcę ją przeżyć w milczeniu i zadumie, a nie zawracać sobie bardziej głowy kretynizmami polskich realiów. Do jutra.
Źródło informacji
1. http://wyborcza.pl/7,75398,22175066,sad-najwyzszy-zawiesil-…
2. http://www.newsweek.pl/…/homofobiczna-wypowiedz-ministra-zi…
3. http://wiadomosci.gazeta.pl/…/7,114884,22174769,wiceszef-mo…
4. https://wiadomosci.wp.pl/bunt-przeciwko-mariuszowi-blaszcza…
5. https://www.wprost.pl/…/Lawina-obrazliwych-komentarzy-Narod…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.