1.07.2016

1.07.2016

Dodane przez

Autor: Tamara Olszewska

PiS się produkuje i produkuje, ale wydaje się coraz mniej produktywny. To jak z rozpędzonym pojazdem, który z czasem traci impet i w końcu stanie gdzieś, na rozdrożach. Popatrzmy, zapraszam.
1. Wreszcie jakieś marzenie prezesa, które zaczyna się sypać. Węgry powoli acz konsekwentnie wypinają na Polskę pewną część ciała, bo zdecydowanie bliżej im do UE. Nie poparły nas w ataku na Komisję Europejską, nie poparły też propozycji o zmianie traktatu UE. Powoli więc Polska jak ten samotny, biało czerwony żagiel, dryfuje sobie po Parlamencie Europejskim, coraz bardziej samotna. Grupa Wyszehradzka też pokazała, ze jakoś z planami PiSu jej nie po drodze czyli co? Sny o potędze rozwiewają się?
2. Dziennikarze Newsweeka dotarli do orzeczenia (ups, opinii) KE, którą rząd tak bardzo przed wszystkimi ukrywa. W 88 punktach przedstawiono działania prowadzące do łamania w Polsce praworządności. Zupełnie nie rozumiem utajniania takich informacji, bo każdy, kto choć trochę myśli, jest świadom treści dokumentu. PiS zadziałało zgodnie z zasadą, że „czego oczy nie widzą, tego sercu nie żal”. Co im to dało? Odrobinkę komfortu i czas, by znowu pomanipulować swoją częścią narodu, co to zapewne nie bardzo lubi czytać i myśleć. Wiara w słowa przywódców narodu im wystarcza. Teraz czekam, by dziennikarze dotarli do odpowiedzi polskiego rządu, która ponoć już została wysłana. Oczywiście ona też jest objęta klauzulą całkowitej tajności.
3. Wielkimi krokami zbliżają się ŚDM. Wprawdzie znaczna część duchownych kościoła rzymsko katolickiego w Polsce nie lubią papieża i jego nauki przyjmowane są z wielkim lekceważeniem, ale jakoś wypada wpisać się w Jego linię miłosierdzia. Stąd też Wspólny List Polskich Chrześcijan w sprawie migrantów. Dużo w nim o współczuciu i obowiązku udzielenia pomocy, tylko co z tego? Czy nagle księża, wielbiący chłopców narodowców zmienią retorykę i przekonają ich, by włączyli się w działania na rzecz imigrantów? Czy nagle nastawieni przez Kościół i PiS przeciwko obcokrajowcom o śniadej skórze, pokochają ich i przyjmą pod swój dach? Czy nagle władza ostro potępi antyrasistowskie zachowania i zacznie skutecznie za nie karać? Naiwny ten, kto by w to uwierzył. Dla mnie to tylko pusty gest wobec papieża Franciszka, by zatkać mu usta, by przypadkiem nie wyskoczył z krytyką naszej „elyty”. Papież wyjedzie, ŚDM się skończą i hulaj dusza, robimy co chcemy i znowu będzie dobrze.
4. „Północ wybiła, duchów godzina, podłoga skrzyp, skrzyp”. Jak widać nie tylko duchów, bo Komisja Sprawiedliwości znowu o północy przyjęła projekt nowej ustawy o TK. Większego idiotyzmu to ja nie spotkałam w swoim życiu. Nocne knowania, nie pierwsze zresztą, które kolejny raz poprawiają poprawianą przez siebie ustawę o TK. Jeszce trochę to pogubią się w tych poprawkach i przez pomyłkę poprawią samych siebie, omyłkowo wydalając się z sejmu. No tak, Pis przejmując władzę rozpoczęło erę absurdów w Państwie Polskim i pogrążają się coraz bardziej prowadząc kraj ku dobrej zmianie, która jest niczym innym jak kosmiczną poprawką kosmicznej pomyłki.
5. Niesamowite. Prawicowy portal, należący do „w Sieci” wyraził swoją opinię o programie 500 plus. Nieopatrznie dziennikarze na chwilkę stali się krytyczni i wskazali,że ta obietnica PiSu zadłużyła nas już na 47 mld zł. Artykuł szybko usunięto, zapewne i autorów ukarano już ostro, ale internauci byli szybsi i materiał już krąży. Ależ wpadka, a jednak cieszy, prawda?
6. Wszyscy, który uczestniczyli w obchodach Czerwca’56 z udziałem władz państwowych, świetnie wiedzą, jak to wyglądało. Odwracanie kota ogonem w wykonaniu miłośnika kotów i jego partii to już standard. Nie mówi się nic o fatalnym zachowaniu narodowców, palonych racach, transparentach, wyzwiskach, które leciały w stronę Lecha Wałęsy i prezydenta Poznania. Zwrócono tylko uwagę na zachowanie członków KODu i popierających ich mieszkańców. Wojewoda, oczywiście ten jedynie sprawiedliwy, bo z PiS, obwinia za wszystko prezydenta Jaśkowiaka, rzucając ostre słowa o profanacji ofiar czerwca. Winny został znaleziony i napiętnowany, a to dopiero początek zemsty za wolny Poznań. PiS nie rychliwy, ale pamiętliwy, więc i możemy oczekiwać ostrych reperkusji. Mam nadzieję, że Poznaniacy mogą liczyć na wsparcie wszystkich KODków, z całej Polski, w sytuacji, gdy władza będzie chciała ukarać moje miasto za nieposłuszeństwo? Pomożecie???
*
Kolejny tydzień za nami. Kolejny, pełen inwencji twórczej pisowskiego kółka samozachwytu i narcyzmu. Spójrzcie, coś się jednak zmienia. Zaczynają pojawiać się symptomy porażki polityki Pisu, na razie są one malutkie, mało dostrzegalne, ale już są i to cieszy. Do poniedziałku.
Źródło informacji
1. http://wyborcza.pl/1,75968,20332269,orban-odwraca-sie-od-po…
2. http://www.newsweek.pl/opinia-komisji-europejskiej-praworza…
3. http://szostkiewicz.blog.polityka.pl/…/uchodzca-jezus-wsp…/…
4. http://www.rp.pl/…/307019989-PiS-przyspiesza-z-nowa-ustawa-…
5. http://www.se.pl/…/szok-zaprzyjazniony-portal-pis-u-krytyku…
6. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Wojewoda-wielkopolsk…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.