08.12.2016

08.12.2016

Dodane przez

Autor: Tamara Olszewska

Dzisiaj to nawet mi się gadać nie chce, więc łapię za newsy i niech się prezentują. Takie piękne w pisowskich barwach wojennych. Zapraszam.
1. Iście „po bożemu” poczynała sobie katechetka w jednej ze szkół w Jaworznie. Opowiadała dzieciom o śmierci św. Mikołaja, straszyła je diabłem, rzucała kluczami. Matce, zaniepokojonej, ze dziecku zapalił się kosmyk włosów od świeczki, stojącej na stole, wyjaśniła, że to wina dziecka, bo jest nadpobudliwe. Rodzice powiedzieli w końcu,dosyć, ale nie otrzymali żadnego wsparcia ani od dyrektorki ani od sosnowieckiej kurii. Wyszło na to, że maluchy kłamią,a katechetka jest idealna. Na kontrolę ruszyło więc Kuratorium i Wydział Oświaty, ale mają nieco związane ręce, bo nauczyciel religii odpowiada tylko przed kurią. Państwo w państwie, nie ma co.
2. Dziwna sprawa. Papież wybrał już następcę kardynała Dziwisza i w środowisku katolickim spory szok. W Krakowie rozpocznie swoje rządy abp Marek Jędraszewski, ostry homofob, związany uczuciowo z Radiem Maryja. Wychodzi na to, że papież nie ma pojęcia, co sobą ten duchowny reprezentuje, a może jest mu to obojętne? A ludzie tak bardzo wierzyli, ze Dziwisza zastąpi ktoś z „liberalnej” linii kościoła. Szkoda, że tacy księża jak Jędraszewski są promowani, ale widocznie jest w tym jakiś cel. Tylko nie mam pojęcia, jaki.
3. Przepychanki z Piotrowiczem ciąg dalszy. Facet broni swego nieskazitelnego wizerunku, a osoba, która niby miała zaświadczyć, jaki to był z niego przyzwoity prokurator w stanie wojennym, wszystkiemu zaprzecza. PiSiątka bronią swego uparcie. Błaszczak kolejny raz „błyszczy” bezmózgowiem, twierdząc, że pan Pikul nie jest Bogiem i mało wie o krystalicznej postawie Piotrowicza. Jak widać, dla PiSu człowiek może być nawet największego formatu kanalią, ważne jednak, że to „swój”, więc tykać go nie wolno.
4. Ojj, policzone są już dni europosła Ujazdowskiego w PiSie. Coraz częściej zdarza mu się mieć własne zdanie, całkowicie odmienne od posła K i spółki. Krzywym oczkiem patrzy na Piotrowicza i uważa,ze nie powinien on być przewodniczącym sejmowej komisji sprawiedliwości i praw człowieka. To jednak nieco pocieszające, że w gnieździe szerszeni ktoś ma odwagę powiedzieć to, co myśli, choć zapłaci za to niebytem politycznym.
5. Senator PiS Waldemar Bonkowski. Zapamiętajmy tego człowieka, bo co rusz wyskakuje on z taką „głębią” intelektualną, że tylko paść i płakać. Proszę, to jego ostatnia „złota myśl – „Myśmy jeszcze w Polsce wolności nie odzyskali. Wygraliśmy, mamy władzę, ale to licho jeszcze drzemie. Może rzeczywiście trzeba pozwolić bez ograniczania stu metrów na jeden dzień wszystkim się zebrać na ubitym polu i zrobić raz porządek. I będziemy mieli co najmniej na 50 lat spokój w Polsce”. Czy dobrze czuję, do czego ten facet nawołuje?
6. Dziecko napisało list do Szydło z prośbą o pomoc. Jego dziadek ciężko choruje i potrzebny jest lek, który może przedłużyć mu życie. Szydło odesłała prośbę 9 latka do wiceministra zdrowia, bo przecież nie będzie zniżała się do kontaktów z jakimś tam dzieciakiem. No, a wiceminister przeszedł samego siebie, informując chłopca, że refundacja leku zależy od elastyczności firmy farmaceutycznej. Oliwier musi wiedzieć przecież, że rząd by mu pomógł, ale to ta wstrętna firma farmaceutyczna narzuca taką cenę, ze po prostu ministerstwa zdrowia nie stać na ten lek. Tłumacząc ten zawiły tekst na język zrozumiały dla chłopca – mamy gdzieś twojego dziadka. Ręce opadają…
*
Przeglądałam wczoraj atlas świata w poszukiwaniu jakiegoś odległego od Polski miejsca. Takiego,z którego nie da się wrócić. Oczywiście nie dla siebie. Do jutra 🙂
Źródło informacji
1.http://katowice.wyborcza.pl/…/1,35019,21087053,katechetka-z…
2. http://www.newsweek.pl/…/marek-jedraszewski-nowy-biskup-w-k…
3.http://wiadomosci.gazeta.pl/…/7,114884,21087845,pan-pikul-n…
4. https://www.wprost.pl/…/Ujazdowski-jednym-glosem-z-opozycja…
5. http://www.polityka.pl/…/1686116,1,senator-pis-chce-zebrac-…
6. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Wiceminister-zdrowia…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.