07.11.2016

07.11.2016

Dodane przez

Autor: Tamara Olszewska

Panie pośle Kaczyński i jak tam? Humorek pewnie dopisuje. Polska się sypie, zgodnie z planem, naród pada na klęczki przed darowaną kasą czyli wszystko tak jak powinno być, prawda? No to popatrzmy, co dzisiaj pan serwuje. Zapraszam 🙂
1. Województwa nie mają kasy na wypłacanie 500 plus. Brakuje w sumie około 500 milionów zł. Ale co tam. Ministerstwo Rodziny uspokaja, bo przecież liczyli się z pewnym niedoszacowaniem, bo przecież pieniądze się znajdą i program nie jest zagrożony. Spokojne jest też Ministerstwo Finansów. Niedobory pokryje się pewnym przesunięciem lub z oszczędności powstałych u innych dysponentów. Rozumiem więc, że komuś się zabierze, byle tylko dać dzieciaczkom. Pytanie tylko, komu i ile?
2. Duda ze swoją śpiącą królewną brylują w Jordanii. Ależ ich wywiało. Rozmawiają sobie o zacieśnieniu współpracy w zakresie zbrojeń i w ogóle. Jordania urasta do rangi naszego bardzo atrakcyjnego partnera, co jest zapewne wielkim sukcesem dyplomacji PiSlandii. Ciekawe, gdzie jeszcze dobre wiatry poniosą Dudę. Facet wreszcie jest zmuszony wziąć się do roboty, bo obecna polityka międzynarodowa kładzie nas na obie łopatki w Europie, trzeba więc szukać sojuszników daleko, daleko, daleko. Tam, gdzie jeszcze wierzą w naszą wiarygodność.
3. Szeregowy poseł naszego parlamentu, niejaki Jarosław Kaczyński rozpoczął etap racjonalnego myślenia. Nie wiem, czy sam wpadł na to, czy też ktoś mu podpowiedział, ale jedno jest pewne. Wreszcie dostrzegł, że gospodarka polska nie udźwignie genialnych pomysłów marionetek rządowych i gromkim głosikiem wrzasnął STOP. Żadnych już kolejnych obietnic socjalnych, żadnych już pomysłów, które tylko wyciągają pieniądze z worka budżetowego, gdzie dno coraz bardziej widoczne. PiS ma teraz jedno zadanie. Trąbić na okrągło o tym, co dali i tym gadaniem przesłonić to, czego nie dadzą. Poseł Kaczyński wierzy, że to i tak wystarczy, by naród go kochał.
4. Marzyło się Waszczykowskiemu, by polska polityka międzynarodowa była tą jedyną, niepowtarzalną i piękną w wersji pisowskiej. Mija rok i pełen sukces. Europa ma nas po dziurki w nosie, Francja się obraziła, Niemcy patrzą zaszokowani, Wielka Brytania nie ma jakoś chęci, by bronić naszych obywateli przed agresją. No, po prostu jest fajnie. Miał do nas przyjechać z wizytą prezydent Francji i…odwołał. Miał się odbyć u nas szczyt Grupy Weimarskiej i …. i klapa. Miał przyjechać do nas szef niemieckiego MSZ Frank-Walter Steinmeier, by wziąć udział w obchodach 25-lecia traktatu polsko- niemieckiego i…. odechciało mu się. Do tego nieco się nam sypie Grupa Wyszehradzka, bo jakoś nie zamierza stawać u naszego boku przeciwko UE. Panie Waszczykowski gratuluję. Jest pan mistrzem, ale takim z bardzo malutkiej literki.
5. Poznański poseł PiS, Bartłomiej Wróblewski, kocha chłopców narodowców tak bardzo, że postanowił zafundować im autokar, by mogli wziąć udział w corocznej zadymie 11 listopada w Warszawie. Jak twierdzi, to tylko malutki gest, bo przecież trzeba wspierać prawdziwych patriotów. A jak jeszcze uda się łysolkom sprowokować KOD to ależ będzie radocha. Ależ frajda i poczucie dobrze spełnionego obowiązku. Pan poseł wskakuje do naszego rankingu posłów niepozytywnie zakręconych i chwilami odmóżdżonych. Gratuluję
6. Dzisiaj TK ma osądzić kolejny pomysł PiSu, dotyczący zasad wyboru prezesa TK. Sędziowie, wybrani przez PiS obrazili się i nie wezmą udziału w posiedzeniu. Totalny bałagan, totalna żądza postawienia na swoim czyli pisowkim projekcie, totalne oszołomstwo. I to kogo, ludzi którzy mają być autorytetem, mają stać na straży konstytucji?????? Takich sędziów to można o kant czegoś tam roztrzaskać, bo upartyjnieni na maksa, upolitycznieni na amen. Fujjjjjjjj, mówiąc bardzo, bardzo delikatnie.
*
Zniechęceniu mówimy – won. Marazmowi mówimy – won. Depresji sytuacyjnej mówimy – won. W duszy niech nam adrenalina hula, w głowie wkurzenie twórcze, w serduchach opór na maksa. I tego się trzymamy, do jutra 🙂
Źródło informacji
1. http://praca.gazetaprawna.pl/…/990460,500-zl-na-dziecko-bra…
2. https://www.wprost.pl/…/Andrzej-Duda-w-Jordanii-o-wspolprac…
3. http://www.fakt.pl/…/pis-ma-chwalic-sie-tym-czego-d…/gx1c3tb
4. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Zachodni-dyplomaci-z…
5. http://poznan.wyborcza.pl/…/1,36037,20939932,posel-pis-bart…
6. http://wyborcza.pl/7,75398,20941199,bunt-pisowskich-sedziow…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.