06.10.2017

06.10.2017

Dodane przez

Autor: Tamara Olszewska

Oj dana dana, nie ma Szatana. To tylko PiS nam po Polsce gania, oj dana… Zapraszam na prasówkę 
1. Zapewne wielu czeka z ciekawością na kolejne spotkanie Dudy z posłem K. I co to będzie? I jak to będzie? Zaskoczę Was, ale jest mi to obojętne. Zarówno projekt PiS-u, jak i Dudy, jest niekonstytucyjny, odbiera sądom samodzielność i rozwala trójpodział władzy, więc…czym się tu ekscytować? Panowie się spotkają, podyskutują, powalczą, kto ważniejszy i na tym się skończy. A czy to Duda wyjdzie na czworaka czy poseł K. to mnie niewiele obchodzi.
2. Hanna Gronkiewicz – Waltz zostanie złożona na ołtarzu poświęcenia w imię interesu PO. Początkowo koledzy bardzo ją wspierali, stali za nią murem, chwalili niezłomną postawę. W końcu komisja działa nieprawnie, więc brawo Hanno ty nasza. Teraz jednak ta sympatia jakoś się politykom PO odwidziała. Jej los jest przesądzony. Na najbliższych wyborach odbierze się jej wszystkie funkcje, jakie pełni. No, nie ma to jak stanie za sobą murem. Pani Hanna pójdzie w niepamięć, a PO pójdzie do przodu, ale już bez niej.
3. Kara dla przyjaciela PiSu, musi być taka, by człowieka nie zdołować i pozwolić mu dalej funkcjonować . Właśnie sąd ogłosił swoją decyzję w sprawie oszołoma, który spalił kukłę Żyda na wrocławskim rynku. Zastosowany zostanie wobec niego tzw. areszt domowy. Straszna kara… Pod uwagę wzięto opinię sąsiadów, fakt, że facet pracuje, cieszy się dobrą opinią. O ranyyy, co to za czasy… Biała róża na ławie oskarżonych, a nacjonalista, ksenofob potraktowany zostaje tak łagodnie. Nie ma to jak życie w państwie prawa i sprawiedliwości.
4. O tym, że Rydzyk doi, ile się da, wszyscy wiemy. O tym, że Ojczulek jest pupilkiem PiS-u i ustawia wszystkich po swojemu, też wiemy. O tym jednak, że dostał dofinansowanie z unijnego Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, to pewnie jednak nie każdy wie. Środki unijne rozdysponowało Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, kierując się tylko sobie znanymi kryteriami. Ważne w tym wszystkim jest jednak coś zupełnie innego. Pieniądze poszły tam, gdzie mogą studiować tylko chrześcijanie, bo warunkiem przyjęcia jest m.in. zaświadczenie od proboszcza. Jestem ciekawa, czy organ UE, przyznający tą kasę, ma świadomość, że dał ją tam, gdzie dyskryminuje się ludzi. Może warto zawiadomić ich o tym?
5. W łonie PO narasta bunt. Działacze warszawskiej grupy domagają się od Schetyny, by poddał się weryfikacji, bardzo krytycznie oceniają dotychczasowe działania, skarżą się na pewien „zamordyzm” i brak dyskusji programowej. Rozesłali oni list do swoich kolegów z pozostałych regionów. List bardzo wymowny, bardzo ostry. Co zrobi Schetyna? Pomyśli, przemyśli, posłucha czy też wywali ich z partii? Czas pokaże.
*
Prasówka jak zwykle. Miła, spokojna i pełna optymizmu, prawda? Do poniedziałku 
Źródło informacji
1. http://www.fakt.pl/…/spotkanie-kaczynskiego-z-duda-…/l95c8fz
2. https://www.wprost.pl/…/Rzeczpospolita-Los-Gronkiewicz-Walt…
3. Telewizja TVN24, program „W dniu na żywo”
4. http://torun.wyborcza.pl/…/7,48723,22473242,studia-u-rydzyk…
5. http://www.newsweek.pl/…/bunt-w-po-przeciwko-grzegorzowi-sc…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.