06.09.2017

06.09.2017

Dodane przez

Autor: Tamara Olszewska

Dzisiaj newsy rozdaję jak ciepłe bułeczki. Komu, komu bo idę do domu. Świeżutki newsik dla każdego, nieopodatkowany i ze znacznym rabatem. Termin przydatności do spożycia jeszcze nie minął. Zapraszam 🙂
1. Szydło, Człowiek Roku Forum Ekonomicznego z Krynicy to brzmi dumnie. Szczególnie, gdy zwraca się uwagę, za co ten tytuł otrzymała. Uwaga! Za osobowość!!! Nie za znajomość ekonomii, nie za wiedzę o gospodarce, nie za innowacyjne pomysły, za umiejętność zarządzania państwem, ale… za osobowość. I jeszcze to jej przemówienie, w którym składa hołd posłowi K. Ależ żenada.
2. Jurek Owsiak gnatem w gardle obecnej władzy, to wiadomo nie od dzisiaj. Nikogo więc nie zdziwi kolejne posunięcie, by Owsiaka załatwić. Po zakończeniu Woodstocku policja zgarnęła wszystkie taśmy z monitoringu, uważnie je przesłuchała i znalazła haka. Artykuł 141 kodeksu wykroczeń, czyli… używanie słów nieprzyzwoitych w miejscu publicznym. Konkretnie chodzi o użycie kilku niecenzuralnych słów w jednym z utworów. Grozi za to kara grzywny lub więzienia. Wszelki komentarz zbędny.
3. Biedna europosłanka Gosiewska, ojjjj biedna. Wprawdzie dostała wraz z dziećmi kasę za poległego w Smoleńsku męża, dokładnie po 250 tys zł dla każdego oraz 100 tys z Kancelarii Sejmu, ale to tak mało…wciąż mało. Chciała więc wyciągnąć i z MON 5 mln zł, a gdy to się nie udało, była skłonna przyjąć nawet skromne 750 tys. zł. MON jednak zdecydowanie odmówił i co ona teraz pocznie? Jak tu żyć Kochani…jak żyć?
4. NieRząd przymierza się do kolejnego dojenia naszych kieszeni. W języku urzędniczym brzmi to dość niewinnie, bo mowa o uszczelnieniu podatku i zwiększeniu jego podstawy. W praktyce oznacza to wzrost opłaty podatkowej z 19% do 30% , co obejmie znaczną część podatników. Ponoć uderzy to głównie w tych, co to działają na rynku nieruchomości, a co to oznacza dla nas? Zaciskajmy pasa, bo podwyżki idą nieubłaganie.
5. Mamy już pewne przecieki dotyczące prezydenckich poprawek do KRS i SN. Prezydent bierze na siebie prawo wskazania własnych kandydatów na sędziów, w przypadku gdy sędziowie KRS nie uzyskają 3/5 głosów w Sejmie. Podobne kompetencje miałby i Senat. Natomiast SN miałby się stać trzecią instancją i rozpatrywać również sprawy merytoryczne. Czy o takie zmiany nam chodziło? Co na to Ziobro? Jak sobie z tym poradzą politycy PiS? Jedno jest pewne, kolejny raz Duda pokazał, że ma w nosie państwo prawa, liczy się tylko jego apetyt na większą władzę prezydenta i w imię tego jest w stanie stanąć przeciwko i narodowi i swojej partii. Będzie się działo jesienią…ojjj będzie.
*
A za oknem niby tak przyjemnie. Piękna, złota, polska jesień. Liście coraz bardziej kolorowe, babie lato, jarzębina czerwienieje, niebo znaczone klucze ptaków odlatujących do ciepłych krajów. Niby tak pięknie, a jednak mroczno, ciemno, głucho wszędzie…Do jutra 
Źródło informacji
1. http://www.newsweek.pl/…/beata-szydlo-z-tytulem-czlowieka-r…
2. http://wiadomosci.gazeta.pl/…/7,114883,22329998,po-woodstoc…
3. https://wiadomosci.wp.pl/europoslanka-pis-bez-odszkodowania…
4. http://www.fakt.pl/…/zwiekszy-sie-opodatkowanie-nie…/5wv8736
5. http://wiadomosci.onet.pl/…/rmf-fm-prezydenckie-ust…/r9p6ylk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.