06.06.2017

06.06.2017

Dodane przez

Autor: Tamara Olszewska

1. Pełne miłosierdzia pisowskie państwo znowu pod lupą. Tym razem niemieckich społeczników, którzy zainteresowali się warunkami życia uciekinierów z Czeczeni. Przyjechali, popatrzyli i są w szoku. Polska straż graniczna bardzo pilnuje, by nie doszło do „skażenia” polskości elementem obcym, więc od miesięcy nie pozwala złożyć Czeczenom wniosków o nadanie statusu uchodźcy. Kogo się da, odsyła na Białoruś, gdzie przy granicy z Polską koczują całymi rodzinami. Koczują, głodują, mają myśli samobójcze, wrócić do Czeczeni nie mogą, bo czeka tam na nich śmierć. Ci, którym Polska odmawia pomocy uciekają do Niemiec, skąd są deportowani z powrotem, bo jesteśmy krajem pierwszego pobytu. Są zamykani wraz z dziećmi w specjalnych ośrodkach, bardziej przypominające więzienie … na pół roku, rok i dłużej. Tak, dzisiejsza Polska łamie podstawowe prawa człowieka i taki przekaz pójdzie w świat. Tak, to Miłosierdzie Boże w wersji PiS wychodzi już nam bokiem
2. Morawiecki szaleje na Expo w Astanie. Wciska kit o wspaniałej, efektownej transformacji polityczno – gospodarczej, chwali się naszymi lasami, troską nieRządu o stan zalesienia i tak sobie płynie i płynie, i płynie. Nie rozumiem, że mu język nie uschnie od tych kłamstw.
3. Geniusze od 500 Plus wreszcie raczyli zauważyć, że ten typ rozdawnictwa pieniędzy pociąga za sobą spore nadużycia. A jeszcze nie tak dawno twierdzili, że to tylko wroga propaganda, bo wszystko jest super. Wprawdzie tych, co wyłudzają jest niewielu, ale trzeba im dokręcić śrubę i nieco zmodyfikować zasady przyznawania kasy. Samotny rodzić musi najpierw wyczerpać możliwości dochodzenia alimentów i dopiero wtedy się załapie. I, co zaniżają swoje dochody , teraz będą mieli przechlapane. Dotyczy to głównie tych, co są na ryczałcie, więc teraz minister rodziny raz w roku sam sobie ustali, ile oni zarabiają i tego będą się trzymać. Jest jeszcze kilka pomysłów, by założyć kaganiec nieuczciwym rodzinom, ale jak znam Polaków, szybko znajdą sposób, by wyjść na swoje.
4. Tą wiadomość serwuję na końcu, bo po co tak od ostrego stresu zaczynać przegląd newsów. Patrzę na kalendarz. Jest 06.06.2017 roku. Zapamiętajmy tę datę, bo właśnie dzisiaj skończyła się demokracja w Polsce. Nasz nieoceniony Duda podpisał ustawę o KSSiP, która m.in. podporządkowuje szkolnictwo sądownicze całkowicie Ziobrze. To jest ten moment właśnie, od którego lada moment trójpodział władzy w Polsce stanie się całkowitą fikcją. Duda nawet się nie wysilił, by jakoś uzasadnić swoje przyzwolenie na to. No cóż witamy w PRL Bis.
*
Na dzisiaj wystarczy. Mam nadzieję, ze jesteście usatysfakcjonowani, zachwyceni PiSlandią i jeszcze bardziej zmobilizowani, by ten zachwyt zamienić w wielki strajk obywatelski. Taki do skutku. Do jutra 🙂
Źródło informacji
1. http://wyborcza.pl/7,75398,21918497,niemcy-zdumieni-jak-pol…
2. http://www.newsweek.pl/…/na-expo-2017-pis-chwali-sie-zalesi…
3. https://finanse.wp.pl/zmiany-w-programie-500-rzad-chce-ukro…
4. http://wyborcza.pl/7,75398,21919746,prezydent-podpisal-usta…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.