05.07.2017

05.07.2017

Dodane przez

Autor: Tamara Olszewska

Gotowi? Możemy zaczynać? Termos z kawą jest? Tabletki na uspokojenie są? No to zapraszam 🙂
1. W Gazecie Polskiej Codziennie obszerny wywiad z waćpanem Waszczykowskim herbu Niedojdek. Oczywiście na temat wizyty Trumpa, która urasta powoli do wydarzenia nr 1 w dziejach Polski. Jest sukces, jest miłość, jest wiara, że Trump uniesie nas na piedestał potęg światowych. Ale są też artykuły w prasie amerykańskiej prześmiewające wypas tejże wizyty w Polsce. Są też tacy jak ja, którzy uważają, że Trump ma w nosie Polskę, ale chce nią rozgrywać własne interesy. Ot taka piłeczka do odbijania…raz poleci tu, raz tam…a potem się ją wywali, jak mecz się skończy.
2. Od września Wychowanie do życia w rodzinie po nowemu. Naprotechnologia górą, ochrona życia od poczęcia, antykoncepcja w „aspekcie medycznym, psychologicznym, ekologicznym, ekonomicznym, społecznym i moralnym”, więc zapewne „be”, potrzeba przygotowania do życia w rodzinie itp. Co za szczęście, że nadal przedmiot ten nie jest obowiązkowy i rodzice, którym na sercu rozwój dziecka pełen wartości, ale niekoniecznie tych pisowskich, nie będą musieli katować swych pociech udziałem w tej szopce, pełnej indoktrynacji i manipulacji.
3. Swoją obecność na kontrmanifestacji 10 lipca potwierdził poseł Stefan Niesiołowski. Jak powiedział „Nie sądziłem nigdy, że dożyję czasów, że Polska znów nie będzie demokratyczna. To jakiś makabryczny żart”, więc nie zamierza stać z boku. Dziękuję panie Stefanie.
4. Ręce opadają. „Prawdziwa polskość” tak niektórym przekręca mózgi, że zupełnie nie wiedzą już, co czynią. Geniusz od Kukiza zgłosił wniosek, by 14 czerwca obchodzić Narodowy Dzień Pamięci o Polskich Ofiarach niemieckich obozów koncentracyjnych zamiast dotychczasowego Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Niemieckich Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych i Obozów Zagłady. Wielką Polską przecież jesteśmy, więc po kie licho czcić pamięć pomordowanych Żydów czy innych jakiś, co to nie Polakami prawdziwymi byli, mieli ciemniejszą karnację czy, o zgrozo, nie byli katolikami. Dzisiaj komisja kultury w Sejmie zajmie się tym projektem. Ci inni mordowani w obozach to też byli w jakimś sensie uchodźcy, nie „nasi”, więc wszystko jasne, prawda?
5. Najpierw Macierewicz wpadł na pomysł i ogłosił wszem i wobec, że obrona terytorialna przejmie tradycje Komendy Głównej AK. Wziął, ogłosił i dopiero potem skontaktował się ze Związkiem Powstańców Warszawskich, prosząc ich o zaopiniowanie swojej decyzji. Powtarzam ZAOPINIOWANIE, a nie o ZGODĘ. Powstańcy mają czas do 7 lipca, by wyrazić swoją opinię. Jeśli tego nie zrobią, to automatycznie WOT będzie mógł się posługiwać symbolami AK. Powstańcy są oburzeni, a ja zastanawiam się, co zrobi Macierewicz, gdy nie wyrażą zgody na jego pomysł. Zapewne będzie miał ich stanowisko w nosie.
6. Czy ktoś widział, czy ktoś wie, gdzie się podziały cztery szyfratory i serwer, na którym przetrzymywano tysiące danych osobowych z Departamentu Teleinformatyki, podlegającego Błaszczakowi? Były i nagle szlag je trafił. Błaszczak broni się jak może, sięgając po coraz bardziej idiotyczne argumenty. Nagle okazuje się, że każde z tych urządzeń, warte prawie 400 tys zł w 2007 roku teraz są wycenione na 7 zł za sztukę. A poza tym, nie ma się co przejmować, że zniknęły, bo i tak nie było na nich nic zapisane…żadnych danych, żadnych istotnych informacji, więc w czym problem? No właśnie…w czym?
*
Pisowski walec rozgniata polską demokrację równo i konsekwentnie, ale ja wciąż wierzę, że niedługo zabraknie paliwa lub kiepski prowadzący zaryje nim w pewnym domku na Żoliborzu. Zaryje i tak zostanie…na wieki wieków. Do jutra 🙂
Źródło informacji
1. http://gpcodziennie.pl/65841-duzeoczekiwaniawzwiazkuzwizyta…#
2. https://www.wprost.pl/…/Wiadomo-juz-czego-uczniowie-sie-dow…
3. https://wiadomosci.wp.pl/teskniliscie-za-stefanem-niesiolow…
4. http://wyborcza.pl/7,75398,22051717,pamiec-tylko-o-polskich…
5. http://www.fakt.pl/…/awantura-o-terytorialsow-powst…/g44gg98
6. http://www.newsweek.pl/…/z-ministerstwo-mariusza-blaszczaka…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.