05.06.2017

05.06.2017

Dodane przez

Autor: Tamara Olszewska

Przed nami cały tydzień wariactwa czyli newsach o PiSiątkach i ich dokonaniach. Dlatego dzisiaj będzie delikatnie, spokojnie, wręcz sielsko. W końcu warto dawkować sobie emocje, prawda? Zapraszam 🙂
1. Jedne jest pewne. Szyszko ma szyszkę w głowie zamiast rozumu. Wpadł na nowy „genialny” pomysł. W tzw. „szczególnych przypadkach” chce pozwolić na odstąpienie od ochrony gatunków i siedlisk w ramach unijnej sieci NATURA 2000. Nikt nie wie, co to za „szczególne przypadki” jednak domyślam się, że chodzi o kasę oraz przypodobanie się innym szyszkopodobnym. To nie jest Minister Środowiska, to Terminator z Piekła Rodem. To człowiek, którego mamona oślepiła na amen, a poziom „oleju w głowinie” równy zeru. Czyż może być większe nieszczęście dla narodu od rządów skrajnie wybrakowanych intelektualnie?
2. Andrzej Duda kolejny raz daje swój wyraz miłości do dzieci. Chce zakazać małolatom opalanie się w solariach. Pomysł niezły, ale może są ważniejsze problemy dzieciaków, które prezydent powinien wziąć pod uwagę i je rozwiązać. Ot, chociażby edukacja po nowemu, która zaowocuje produkcją planktonu, ograniczanie kasy na pomoc dzieciakom w trudnych sytuacjach, skok cen niektórych leków, wręcz ratujących życie czy panoszenie się katechetów dewiantów z zacięciem sadystycznym w niektórych szkołach. Niestety, miłość Dudy do dzieci okazywana jest tylko na tych obszarach, na których nie musi się specjalnie wysilić, nie musi stanąć okoniem wobec swoich partyjnych kolesi. No cóż, stare powiedzenie mówi „po czynach go poznacie”. No to właśnie poznajemy i ręce nam opadają…mówić bardzo, ale to bardzo delikatnie.
3. Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie, niech nam powie, gdzie się zapodział sarkofag pary prezydenckiej? Zniknął, rozwiał się jak dym, szlag go trafił? Nie ma go w magazynach Kaplicy Wawelskiej, nie ma go w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa narodowego, nie ma w kancelarii Premiera. Relikt związany z Bogiem religii smoleńskiej, który kosztował nas, podatników, 170 tys. zł przepadł jak kamień w wodę. A może potrzaskano go na kawałki i będzie sprzedawany na odpustach? Jestem pewna, że będzie miał duże wzięcie, bo mieć w domu kawałek pierwszego sarkofagu Pary Prezydenckiej to jak obcowanie ze smoleńskim Duchem Świętym.
4. Co by tutaj zrobić, by więcej kasy zdobyć – zastanawia się nieRząd i wpada na kolejny pomysł. Zlikwiduje OFE, zminimalizuje wkład pieniędzy publicznych, ustali nowe pracownicze plany kapitałowe, oparte oczywiście na szerokich konsultacjach społecznych i podparte opiniami ekspertów, oby tych żyjących. Nie trzeba wcale znać się na tym zagadnieniu, by poczuć, że śmierdzi to na kilometr jakąś nieuczciwością. Mylę się?
*
Nic dodać, nic ująć. PiS, jak zwykle w formie. My jak zwykle wkurzeni.Idę na spacer, a Wy? Do poczytania jutro 🙂
Źródło informacji
1. http://wyborcza.pl/7,75398,21913093,minister-szyszko-dobier…
2. http://www.newsweek.pl/…/inicjatywy-prezydenta-dudy-andrzej…
3.http://wiadomosci.gazeta.pl/…/7,114871,21914629,zaginal-pie…
4. https://finanse.wp.pl/rzad-zmienia-zalozenia-reformy-emeryt…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.