04.12.2017

04.12.2017

Dodane przez

Autor: Tamara Olszewska

Wciąż trwa debata o ordynacji wyborczej, która nas ugotuje. Ustawy o KRS i SN czekają na prezydenta, który pod ścianą, a my…my wciąż zwarci i gotowi. Wciąż niezłomni i konsekwentni tak łatwo nie odpuścimy. Zapraszam na prasówkę 
1. Wiadomo było od samego początku, jak tylko objawił nam się Macierewicz jako szef MON, że będzie się działo. Facet totalnie zafiksowany na punkcie Rosji, zbroi nas na potęgę, tworzy jednostki terytorialne, marzy o klasach militarnych w każdej szkole, dlaczego? Bo ma w głowie jedno – wojnę. Jak widać, i nieRząd myśli podobnie. Stąd pomysł, by wyeliminować prywatne stacje pogotowia, bo wzrasta ryzyko działań wojennych. Za diabła nie wiem, co ma piernik do wiatraka. Prywatne karetki będą przeszkadzały w prowadzeniu wojny, czy co? Już nie mówiąc o tym, że żadnej wojny nie chcę i wkurza mnie to drażnienie tygrysa rosyjskiego. Jak chcą to niech sami sobie na tę wojenkę lezą…
2. A to ciekawa nowinka. Nasi wiceministrowie i urzędnicy z tzw. górnej półki, mają niezaspokojony pęd do wiedzy. W IESE Business School uczą się pilnie, jak walczyć z problemami administracji publicznej. Super, tylko dlaczego robią to na uczelni, prowadzonej przez Opus Dei? A może właśnie tu jest pies pogrzebany? Takie, nieco utajnione, wprowadzanie państwa wyznaniowego? 
3. NieRząd planuje powtórzyć pewien myk z ubiegłego roku. Planuje błyskawicznie zwrócić przedsiębiorcom podatek VAT, by nie obciążyć nim budżetu w 2018 roku. Teraz jest pewna nadwyżka budżetu, więc można sobie pozwolić na małe jego pogorszenie. Tym bardziej, że w przyszłym roku NBP najprawdopodobniej nie wrzuci 9 mld zł do budżetu. Do tego dojdą zwiększone wydatki na emerytury, więc lepiej się zabezpieczyć. Jakkolwiek i cokolwiek, to i tak będzie ogłoszony sukces finansowy.
4. O niczym innym nie marzę, jak poznać kolejny raport o zamachu smoleńskim. Macierewicz zapowiada go na wiosnę i tym razem ma być sam prawda, tylko prawda i cała prawda. Facet nie zdaje sobie sprawy, że mówiąc coś takiego, przyznał, iż wszystkie dotychczasowe jego raporty to był stek kłamstw i bzdur?
5. PiS jest przekonane, że tym razem Duda podpisze ustawy o KRS i SN. Poseł K. ma go w szachu. Jak prezydent będzie się stawiał, to postawi się go przed TS za łamanie konstytucji, a na jego miejsce wskoczy marszałek Sejmu. Ponoć takie wieści dotarły już do Dudy i co on, biedaczek, teraz zrobi? Pewnie będzie ratował własną skórę, nie myśląc nawet o tym, że TS i tak go czeka. I tak od Trybunału nie ucieknie.
6. Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie jeszcze nie powstało, a już ma dziurę w wysokości 180 mln. zł. Ponoć to wina planu, który dość po łebkach opracowany. W założeniach przychód tej szacownej instytucji ma sięgać 1,1 mld zł, tylko że koszty to 1,28 mld zł. No i jest problem. Może się okazać, że kasę na zasypanie dziury weźmie się z udziałów samorządów we wpływach z CIT albo z tzw. Janosikowego. Coś się wymyśli i na pewno będzie to kosztem nas, obywateli.
*
No i poniedziałek nam mija. Newsy jak to newsy…wkurzajace na maksa, ale co zrobić, jak tak władza? Zapraszam na środę 
Źródło informacji
1. http://wyborcza.pl/…/7,137474,22731609,pogotowie-narodowe-c…
2. http://www.newsweek.pl/…/opus-dei-szkoli-ministrow-rzadu-pi…
3. http://next.gazeta.pl/…/7,151003,22732498,rzad-chce-znow-zr…
4. https://www.wprost.pl/…/na-wiosne-nowy-raport-ws-katastrofy…
5. https://koduj24.pl/prezydent-pod-sciana/
6. https://www.money.pl/…/wody-polskie-gospodarka-wodna,239,0,…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.