02.10.2017

02.10.2017

Dodane przez

Autor: Tamara Olszewska

Zapraszam na kolejny akt sztuki pod tytułem „ W PiSlandii bez zmian” 
1. O tym, w kierunku jakiego społeczeństwa, jakiej Polski kroczymy, widać, słychać i czuć na każdym kroku. Politycy PiS już nawet nie próbują udawać. Naładowani złymi emocjami, energią, której daleko do normalnego człowieczeństwa, buchają nienawiścią do wszystkiego, czego ich niewielkie rozumki nie obejmują i niedługo utkniemy całkowicie w mrocznej, pisowskiej rzeczywistości. Jeden z orłów PiS- u, Janusz Borek, kandydat na radnego Rzeszowa, właśnie odniósł się do kolejnej akcji Kampanii Przeciw Nienawiści. „TO SIĘ POWINNO TĘPIĆ JAK ZARAZĘ!”. Komentarz zbędny…
2. Polowanie na komunistów trwa w najlepsze. W MON, MSZ, służbach. Ciekawe tylko, że w PiS ich nie ma. Ciekawe też to, skąd właściwie oni biorą tych „komunistów” jeśli w Polsce nigdy nie było komunizmu (był socjalizm, a to nie to samo). I jeszcze jedno mnie intryguje. Czy ci „komuniści” to piją jakiś eliksir długowieczności? Odnoszę bowiem wrażenie, że z biegiem lat, jest ich coraz więcej. Niby bardzo już wiekowi powinni być, jak już, ale wciąż walczą, psują, niszczą, wtapiają się w tłum i zero demencji starczej? Ostrej miażdżycy i chorób typowych dla wieku? Jak ich ten „komunizm” zakonserwował, można tylko podziwiać.
3. Ziobro, jak wytrawny pies gończy, co to za długo siedział na uwięzi, wreszcie może poszaleć z sądami okręgowymi. Duda uznał ustawę o nich za konstytucyjną, podpisał ją i teraz minister sprawiedliwości daje upust swoim pragnieniom. Tak się facet zagalopował, że mianował Tomasza Żukiewicza szefem SO w Jeleniej Górze. Niby jest ok, tylko że kilka miesięcy temu sąd ogłosił wobec niego upadłość konsumencką. Szok i niedowierzanie. No ale nic. Facet podyrektorował sobie trzy miesiące i sam złożył rezygnację. Gdyby tego nie zrobił, gdyby nie nagłośnienie sprawy to Ziobro utrzymałby go na stanowisku? Myślę, że tak.
4. Poseł Rzepecki, ten który nie zawsze trzymał się linii wytyczonej przez PiS, podpadł już na całego. On naprawdę uwierzył ,że prawo i sprawiedliwość dla posła K i kumpli z partii cokolwiek znaczą. Kiedy skrytykował projekt ustawy podnoszącej ceny paliw, kiedy zachciało mu się odebrać immunitet posłowi Tarczyńskiemu, nie pomyślał nawet o tym, jak surowa kara za uczciwość go spotka. Został zawieszony w prawach członka swojej partii, bo jest nie lojalny i nie solidaryzuje się z kim należy. Poseł K. nie znalazł chwili, by się z nim spotkać i wysłuchać, więc wszystko wskazuje na to, że chłopak jest na wylocie. Niezła szkoła, pytanie tylko, czy dobrze odrobi tę lekcję.
5. Uwaga! Niepokojące wieści z gospodarki. Pierwszy raz od 2013 roku firmy, badane na potrzeby wskaźnika PMI, nie zwiększają zatrudnienia. Co to może oznaczać? Zahamowanie wzrostu gospodarczego. Chwilowo nasza gospodarka gna do przodu jak rączy rumak, ale takie dane są jednak niepokojące. No cóż, poczekamy i zobaczymy, jak to się rozwinie.
*
Gdzie nie spojrzę, tam „Polska gorze”. Czas już chyba zamówić solidne antidotum. Do jutra 
Źródło informacji
1. http://natemat.pl/218959,pis-ma-takich-kandydatow-nieprawdo…
2. https://www.wprost.pl/…/Szef-BBN-Komunisci-sa-rowniez-w-MON…
3. http://prawo.gazetaprawna.pl/…/1074825,ziobro-wybor-dyrekto…
4. http://wyborcza.pl/7,75398,22455694,lukasz-rzepecki-probowa…
5. http://next.gazeta.pl/…/7,151245,22455632,kolejny-alarm-z-g…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.